Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Przed nami kolejny odcinek podcastu „Mówi się żużel”. Tym razem gościem Jacka Dreczki będzie legenda Włókniarza Częstochowa oraz jeden z najbarwniejszych żużlowców w historii – Sławomir Drabik. „Slammer” opowie m.in. o „babci”, która odpowiadała za jego silniki, jeździe na „podwójnym gazie” czy… przykuwaniu żony łańcuchem do łóżka.

 

– Nie ukrywam, że poszliśmy na grubo. Okazało się, że legendarna babcia, która robiła Sławkowi silniki, istniała naprawdę. Miała ksywkę „Babcia pomidor”. Bez ceregieli porozmawialiśmy o brawurowym zatrzymaniu Slammera przez policję na ulicach Częstochowy. Karygodnie się zachował, bo wypił dwa małe piwa i wsiadł za kółko. Ale ciekawostką jest to, że jak trafił na „izdebkę” to w sąsiedniej celi siedzieli kibice Unii Tarnów – tak zapowiada kolejny odcinek Jacek Dreczka.

– Było też o przykuciu byłej żony łańcuchem do łóżka. Slammer dokładnie to wyjaśnił, chyba nawet pierwszy raz. I nie ukrywał przy tym, że ma żal do „Kudłatego” czyli Marka Cieślaka, że ten opowiedział o tym w książce, tyle że nie wszystko tam się zgadzało. No co tu dużo mówić? Najlepsza zapowiedź prawie dwugodzinnego podcastu ze Sławomirem Drabikiem może brzmieć tylko tak: podcast ze Sławomirem Drabikiem – dodaje.

Podcastów „Mówi się żużel” można słuchać za darmo na platformach SpotifyYouTubeApple Podcasts i Google Podcasts.