Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów zdobyła reprezentacja Polski podczas DME na torze w Poznaniu

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów zdobyła reprezentacja Polski podczas DME na torze w Poznaniu
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Polacy walczą o finał Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów do lat 23. W sobotę w Pardubicach Biało-Czerwoni w składzie Bartosz Smektała, Mateusz Cierniak, Jakub Miśkowiak, Wiktor Lampart i Gleb Czugunow będą rywalizować ze Szwedami, Czechami i zespołem słowacko-słoweńskim.

 

Szkoleniowiec reprezentacji Polski desygnował najsilniejszy skład – początkowo było to trzech zawodników z kategorii U23 i dwóch najlepszych z U21. Niewykluczone, że w kadrze znalazłby się Wiktor Jasiński ze Stali Gorzów, ale przechodzi on rehabilitację po niedawnej kontuzji i na razie nie jest zdolny do jazdy. Po nominacji dla Dominika Kubery na Grand Prix Szwecji powołanie otrzymał Mateusz Cierniak.

Biało-Czerwoni w sobotę w Pardubicach będą mierzyć się ze Szwedami, łączonym teamem słowacko-słoweńskim oraz reprezentacją gospodarzy, czyli Czechami. W zawodach zobaczymy zatem m.in. Alexandra Woentina, Phillipa Hellstroema-Bangsa (choć jego występ stoi pod znakiem zapytania), Jana Kvecha czy Nicka Skorję. Dodajmy, że gra toczy się o awans do finału DMEJ, w którym są już Duńczycy (zwycięzcy pierwszego półfinału w Brokstedt oraz Łotysze – jako przedstawiciele organizatora). Pozostałe dwa miejsca uzupełnią zwycięzcy zawodów w Pardubicach oraz lepszy zespół spośród drugich miejsc. W praktyce oznacza to, że jeśli drugi zespół podczas sobotnich zawodów zdobędzie co najmniej 45 punktów, także będzie mógł świętować awans. W pierwszym półfinale reprezentacja Niemiec – która zajęła drugie miejsce – zgromadziła na swoim koncie 44 „0czka”. W przypadku remisu decydować będzie większa liczba indywidualnych zwycięstw.

Przypomnijmy, że Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów od tego sezonu rozgrywane są w kategorii do lat 23. Ma to „przedłużyć” karierę zawodników, którzy po etapie młodzieżowym nie mają zbyt wielu okazji do startów, a ponadto zawody te niejako dublowały się z Drużynowymi Mistrzostwami Świata Juniorów, które rozgrywane są w kategorii do lat 21.

Uczestnicy drugiego półfinału DMEJ U23 w Pardubicach:

Polska (Bartosz Smektała, Mateusz Cierniak, Gleb Czugunow, Wiktor Lampart, Jakub Miśkowiak)
Szwecja (Filip Hjemland, Phillip Hellstroem-Bangs, Alexander Woentin, Jonathan Grahn, Anton Karlsson)
Czechy (Jan Kvech, Petr Chlupac, Daniel Klima, Jan Macek, Daniel Silhan)
Słowacja & Słowenia (Nick Skorja, Anze Grmek, Jakub Valkovic, Miran Praznik)