Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Jeszcze przed startem rozgrywek ligowych kibiców żużlowych czeka sporo interesujących imprez. Jedną z nich jest mecz o Puchar Fundacji Polskiego Związku Motorowego, który tym razem odbędzie się w Poznaniu. Miejscowa drużyna zmierzy się z gwiazdami 1. Ligi Żużlowej.

 

Pojedynek mający na celu wesprzeć Fundację PZM zaplanowany jest na 2 kwietnia. Konfrontacja beniaminka rozgrywek z zespołem złożonym z przedstawicieli różnych klubów zastępuje tym samym mecz Północ-Południe, który był organizowany we wcześniejszych latach. Dla ebebe PSŻ-u będzie to świetna okazja do sprawdzenia się na tle mocnych przeciwników przed pierwszym meczem na zapleczu PGE Ekstraligi.

– Nazwiska zawodników, którzy wezmą udział w tym spotkaniu powinny pojawić się już niebawem. Mecz Północ-Południe był ciekawą inicjatywą, ale nie do końca jej efekt był taki, jaki zakładaliśmy. Zależało nam na tym, aby jakąś imprezę do organizacji dostał beniaminek danej ligi. Sądzimy, że pomysł takiego spotkania z zawodnikami, którzy w poprzednim sezonie odgrywali ważne role jest interesujący i dobrze się przyjmie – mówi nam Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Zadaniem Fundacji PZM jest wsparcie zawodników, którzy zakończyli swoje kariery. Poprzez taką imprezę jak ta w Poznaniu kibice mogą się dowiedzieć o funkcjonowaniu organizacji, a także wspomóc ją finansowo. Część środków z biletów zostanie bowiem przekazana na pomoc byłym żużlowcom.

– Nadrzędnym celem tego wydarzenia jest oczywiście dotarcie do świadomości kibiców. Często spotykamy się z tym, ze kibice nie wiedzą, że taka Fundacja Polskiego Związku Motorowego istnieje. Fundacja pomagała i będzie dalej pomagać. Ważne, aby przebić się z tą informacją i aby kibice wiedzieli, że mogą pomagać byłym zawodnikom, którzy są przecież legendami tego sportu – dodaje szef GKSŻ.

Warto dodać, że zostanie przeprowadzona transmisja telewizyjna z zawodów. Mecz będzie do obejrzenia na antenie Canal Plus Sport 5. Pojedynek rozpocznie się o godz. 14.

Zachęcamy do wspierania Fundacji Polskiego Związku Motorowego. Wszelkie potrzebne dane znajdują się W TYM MIEJSCU.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Kolejny klub ze wsparciem spółki skarbu państwa? W czwartek ważna konferencja – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Zbiórka dla Andrieja Kudriaszowa wciąż trwa. „Za nami trzy okrążenia, czas na ostatnie” – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)