Jakub Miśkowiak fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Końcówka marca będzie bardzo intensywna dla częstochowskiego Włókniarza. Lwy mają już zaplanowany szereg spotkań kontrolnych przed rozgrywkami. Zespół Lecha Kędziory zmierzy się z trzema drużynami.

 

Zdecydowana większość ekip, która do tej pory przedstawiła harmonogram sparingów decydowała się na rozegranie dwóch dwumeczów. W planie trzeciej drużyny sezonu 2022 widnieje natomiast pięć potyczek. Cykl sparingów rozpocznie wyjazd do Rybnika (19 marca).

Kolejne mecze przedsezonowe Włókniarz rozegra już po 49. Memoriale imienia Bronisława Idzikowskiego i Marka Czarnego. 26 marca zaplanowany jest rewanż z rybniczanami. Potem Lwy odjadą dwumecz z rywalami z meczu o brąz – For Nature Solutions Apatorem Toruń. Kolejny rywal częstochowian również będzie z województwa kujawsko-pomorskiego. Na ostatni sparing biało-zieloni udadzą się bowiem do Bydgoszczy.

Pierwszy sprawdzian w rozgrywkach ligowych czeka Włókniarza z kolei 8 kwietnia. Wtedy Lwy udadzą się na rywalizację z ZOOleszcz GKM-em Grudziądz.

Terminarz sparingów/turniejów Włókniarza Częstochowa przed sezonem 2023:

19.03.2023 (niedziela): ROW Rybnik – Włókniarz Częstochowa (wyjazd),

25.03.2023 (sobota): 49. Memoriał imienia Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego (dom),

26.03.2023 (niedziela): Włókniarz Częstochowa – ROW Rybnik (dom),

28.03.2023 (wtorek): Apator Toruń – Włókniarz Częstochowa (wyjazd),

29.03.2023 (środa): Włókniarz Częstochowa – Apator Toruń (dom),

02.04.2023 (niedziela): Polonia Bydgoszcz – Włókniarz Częstochowa (wyjazd).

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Menedżer Motoru zachwycony koncepcją nowego stadionu. „Byłaby to piękna sprawa” – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Roman Jankowski wraca do zdrowia. Uczestniczył w treningu drużyny – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)