Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Starcie pomiędzy ebut.pl Stalą Gorzów a KS Apatorem Toruń było zwieńczeniem pierwszej kolejki PGE Ekstraligi. Drużyna z Torunia od 2015 czeka na zwycięstwo na Jancarzu. Okazuje się, że osłabiony Apator musi uzbroić się w cierpliwość, bowiem ponownie Stal Gorzów okazała się lepsza. Spotkanie zakończyło się wynikiem 51:39.

 

Spotkanie rozpoczęło się od walki pomiędzy Patrykiem Dudkiem a Martinem Vaculikiem o drugą pozycję. To starcie zwyciężył Patryk Dudek. Cały bieg wygrał Szymon Woźniak, a na ostatnim miejscu znalazł się Anders Rowe, który zastępował w tym spotkaniu kontuzjowanego Wiktora Lamparta. W wyścigu juniorskim Oskar Paluch wysunął się na prowadzenie, a po chwili Jakub Stojanowski wyprzedził obu toruńskich juniorów. Bieg zakończył się podwójnym zwycięstwem Gorzowian. W trzecim biegu najlepiej wystartował Jakub Miśkowiak, jednak szybko został wyprzedzony przez Roberta Lamberta. Za ich plecami toczyła się walka o trzecie miejsce pomiędzy Sajfutdinowem a Thomsenem. Ostatecznie to Sajfutdinow przyjechał na czwartej pozycji. Bieg kończący pierwszą serię podwójnie zwyciężyła drużyna z Gorzowa. Zawodnicy Stali już na pierwszym łuku wyprzedzili zawodników Apatora i stworzyli ogromną przewagę.

W biegu piątym na podwójne prowadzenie znów wysunęli się zawodnicy Stali. Robert Lambert starał się ich dogonić i atakował Miśkowiaka, jednak bezskutecznie. Bez punktów Paweł Przedpełski. W biegu szóstym to Lambert wystartował najlepiej. Za jego plecami znalazł się Anders Thomsen, a także Patryk Dudek i Jakub Stojanowski, którzy walczyli o trzecią pozycję. Ostatecznie przypadła ona Dudkowi. Kolejny wyścig rozpoczął się od wysunięcia się Gorzowian na prowadzenie, jednak Sajfutdinow rozdzielił parę Woźniak-Fajfer. Walczył także z Woźniakiem o pierwsze miejsce, jednak nie udało mu się go doścignąć. Na ostatnim miejscu wyścig zakończył Mateusz Affelt.

Brak opisu.

W biegu rozpoczynającym trzecią serię najlepiej wystartował Anders Thomsen, jednak szybko wyprzedził go Emil Sajfutdinow. Za ich plecami przyjechał Oskar Paluch i Paweł Przedpełski. W kolejnym wyścigu Patryk Dudek wysunął się na prowadzenie. Za nim znalazł się Oskar Fajfer, który wyprzedził Roberta Lamberta. Brytyjczyk atakował Fajfera, jednak nie udało mu się go wyprzedzić. Bez punktów Szymon Woźniak. W następnym wyścigu na pierwszej pozycji był Vaculik, który cały czas musiał bronić się przed Emilem Sajfutdinowem. Zawodnik Apatora na trzecim okrążeniu wyprzedził Słowaka. Za ich plecami przyjechali kolejno Jakub Miśkowiak i Krzysztof Lewandowski.

Kolejna seria rozpoczęła się od podwójnego zwycięstwa Stali Gorzów. Początkowo mogłoby się wydawać, że zawodnicy Apatora będą walczyć,, jednak Gorzowianie stworzyli ogromną przewagę. W biegu dwunastym już od pierwszego łuku zaczęła się walka między Lambertem a Vaculikiem. Na osattnim okrążeniu Brytyjczyk wyprzedził Słowaka, a bieg zakończył się remisem. W biegu trzynastym Emil Sajfutdinow znalazł się na pierwszej pozycji. Na ostatnią pozycję spadł Patryk Dudek, któremu udało się wyprzedzić Andersa Thomsena. Chwilę po tym Anders Thomsen upadł na tor. Powodem była awaria motocykla. Powtórka odbyła się w trójkę, bez Andersa Thomsena. Na prowadzeniu był Emil Sajfutdinow, a o drugie miejsce walczył Oskar Fajfer i Patryk Dudek. Ostatecznie bieg zakończył się wynikiem 4:2 dla Apatora.

W przedostatnim wyścigu Patryk Dudek wysunął się na prowadzenie. Za jego plecami znalazł się Oskar Fajfer. Na trzeciej pozycji jechał Paweł Przedpełski, jednak został wyprzedzony przez Jakuba Miśkowiaka. Po dłuższej przerwie spowodowanej brakiem prądu, zawodnicy stanęli pod taśmą do ostatniej gonitwy. Najlepiej wystartował Vaculik, którego gonił i Sajfutdinow, i Lambert. W końcu został wyprzedzony przez Lamberta. Na trzeciej pozycji przyjechał Emil Sajfutdinow, a bez punktu tym razem Szymon Woźniak.

ebut.pl Stal Gorzów: Szymon Woźniak 9 (3, 3, 0, 3, 0), Oskar Fajfer 9 + 1 (2*, 1, 2, 2, 2), Martin Vaculik 10 (1, 3, 2, 2,2 ), Jakub Miśkowiak 8 + 4 (2, 2*, 1*, 2*, 1*), Anders Thomsen 5+1 (1*, 2, 2, W, ), Oskar Paluch 7 + 1 (3, 3, 1*), Jakub Stojanowski 3 + 2 (2*, 0, 1*)

KS Apator Toruń: Patryk Dudek 10 (2, 1, 3, 0, 1, 3), Robert Lambert 14 (3, 1, 3, 1, 3, 3), Anders Rowe 0 (0, -, -, -), Paweł Przedpełski 1 (0, 0, 0, 1, 0), Emil Sajfutdinow 12 (0, 2, 3, 3, 3, 1), Krzysztof Lewandowski 2 (1, 1, 0, 0), Mateusz Affelt 0 (0, 0, -)

Bieg po biegu:

1. WOŹNIAK, Dudek, Vaculik, Rowe 4:2
2. PALUCH, Stojanowski, Lewandowski, Affelt 5:1 (9:3)
3. LAMBERT, Miśkowiak, Thomsen, Sajfutdinow 3:3 (12:6)
4. PALUCH, Fajfer, Lewandowski, Przedpełski 5:1 (17:7)
5. VACULIK, Miśkowiak, Lambert, Przedpełski 5:1 (22:8)
6. LAMBERT, Thomsen, Dudek, Stojanowski 2:4 (24:12)
7. WOŹNIAK, Sajfutdinow, Fajfer, Affelt 4:2 (28:14)
8. SAJFUTDINOW, Thomsen, Paluch, Przedpełski 3:3 (31:17)
9.DUDEK, Fajfer, Lambert, Woźniak 2:4 (33:21)
10.SAJFUTDINOW, Vaculik, Miśkowiak, Lewandowski 3:3 (36:24)
11.WOŹNIAK, Miśkowiak, Przedpełski, Dudek 5:1 (41:25)
12. LAMBERT, Vaculik, Stojanowski, Lewandowski 3:3 (44:28)
13. SAJFUTDINOW, Fajfer, Dudek 2:4 (46:32)
14. DUDEK, Fajfer, Miśkowiak, Przedpełski 3:3 (49:36)
15.LAMBERT, Vaculik, Sajfutdinow, Woźniak 2:4 (51:39)