Finał Speedway of Nations – dzień 2.

2020-10-17 19:00:00

Finał PGE Ekstraligi: Fogo Unia Leszno – Moje Bermudy Stal Gorzów 59:30 (103:76)

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław 55:34 (99:80)

2020-10-04 19:15:00

Zakończona

Przejdź

Żużel. Nicki Pedersen zastąpi Grigorija Łagutę w mistrzostwach Europy

Nicki Pedersen fot. Motor Lublin

Nicki Pedersen będzie stałym uczestnikiem cyklu Tauron Speedway Euro Championship. Zawodnik GKM-u Grudziądz zastąpi Grigorija Łagutę.

Utytułowany Duńczyk w poprzednim sezonie zajął szóste miejsce, czyli znalazł się zaraz za piątką mającą pewny udział w cyklu 2021. Dodajmy jednak, że punktował tylko w czterech z pięciu rund, bo w tej rozgrywanej w Gnieźnie wycofał się ze względu na skutki nieprzyjemnego upadku. Pedersen mógł zapewnić sobie miejsce w biegu dodatkowym o piąte miejsce w cyklu, jednak wyprzedził go Bartosz Smektała.

O Nickim Pedersenie można powiedzieć, że jest multimedalistą zawodów SEC. Jest jednym z pięciu zawodników w historii, którzy wywalczyli medal IME w każdym kolorze. A mistrzem Europy został w 2016 roku, w niecodziennych okolicznościach. Wówczas przed ostatnim turniejem liderem klasyfikacji był Szwed Antonio Lindbaeck, a Duńczyk znajdował się wówczas na dziewiątym – teoretycznie odległym – miejscu. Jednak niemal bezbłędny występ na torze w Rybniku (zdobył 17 na 18 możliwych punktów) pozwolił mu wyprzedzić rywali i cieszyć się ze złota.

Oprócz Pedersena pewne miejsce w SEC 2021 mają także Robert Lambert (mistrz Europy), Leon Madsen (wicemistrz), Mikkel Michelsen (4. miejsce) i Bartosz Smektała (5. miejsce).

W tym roku o miano najlepszego zawodnika w Europie żużlowcy będą walczyć w czterech rundach – w Bydgoszczy (12 czerwca), niemieckim Gustrow (26 czerwca), Gdańsku (3 lipca) oraz w Rybniki (10 lipca).

LVBET

5 odpowiedzi

1. Przychody ze startów w SEC nie spinają się z wydatkami na dojazdy, sprzęt, mechaników, …..
    Łaguta musiałby dokładać z innej kupki. Stąd taka decyzja. I chyba słuszna.