Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę
Internet Speedway Quiz ma się coraz lepiej! Pomogła pandemia | fot. Materiały prasowe
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Pasjonaci żużla tęsknią za ligowym ściganiem, cyklem Grand Prix i innymi frapującymi turniejami. W oczekiwaniu na start sezonu 2021 zmierzą się ze sobą w turnieju wiedzy o ukochanej dyscyplinie. Rywalizacja odbędzie się na zasadach Internet Speedway Quizu, który dzięki pandemii koronawirusa zyskał swoje drugie życie.

Internet Speedway Quiz narodził się w 2002 roku. Uczestnicy odpowiadają na pytania i punktują jak zawodnicy – 3,2,1,0. Jeden z aktywnych uczestników, pasjonat statystyk i autor strony gurustats.pl Rafał Gurgurewicz opowiedział nam o genezie jego powstania. Wszystko zaczęło się na popularnym wśród fanów żużla forum SportsBoard.pl.

– Użytkownik o nicku „Daminek” ogłosił, iż organizuje quiz o żużlu w formie Grand Prix. Zawody odbywały się na czacie polchat.pl, zaś ich formuła była generalnie podobna do dotychczasowej – pytanie zawierające klucz, czterech zawodników, limit 4 odpowiedzi i 60 sekund na prawidłową odpowiedź – opowiada Rafał Gurgurewicz.

Co było dalej? Nagrodą przewidywaną za wykazanie się wiedzą i zwycięstwo w całym cyklu miała być gra „Speedway Grand Prix”, pokazana światu przez firmę Techland. Początkowo quiz cieszył się dużym powodzeniem, a zwycięzcą całego cyklu okazał się fan o nicku Aszotek. Niestety, jak wspomina nasz rozmówca – nagrody nigdy nie otrzymał. – Daminek postanowił zorganizować rozgrywki ligowe. Pojawiało się jednak coraz więcej negatywnych opinii na temat organizatora. W tej sytuacji, po zaledwie dwóch kolejkach ligowych, rozgrywki organizowane przez Daminka upadły – opowiada Gurgurewicz.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że kibice żużla spędzają więcej czasu w swoich domach. Gdzie szukać plusów? Właśnie w reaktywacji takich inicjatyw jak Internet Speedway Quiz, w którym uczestniczą m.in. Rafał Gurgurewicz czy reporter Eleven Sports Maciej Markowski. A komu idzie najlepiej?

– Obecny sezon wkracza w decydującą fazę. Przed nami play-offy, do których w roli niepokonanej przystępuje drużyna BAD Company. W klasyfikacji indywidualnej zażarty bój o pierwsze miejsce toczą gorzowianin o nicku Paweu i znany w toruńskim środowisku Daniel Ludwiński (redaktor „Nowości”, dawniej Sportowe Fakty i Tygodnik Żużlowy). W marcu czeka nas All Star Week, w którym zostaną rozegrane turnieje o Złoty, Srebrny i Brązowy Kask, mistrzostwa par, a także mecz Północ – Południe. W połowie miesiąca poznamy medalistów IM ISQ, a zaraz przed startem PGE Ekstraligi rozstrzygnie się kwestia mistrzostwa drużynowego – mówi nam Rafał Gurgurewicz.

– Przed upadkiem quizu istniało kilka lig i nie skłamię, jeśli powiem, że w ISQ bawiło się ponad 100 osób. Po zeszłorocznej reaktywacji powstało 8 klubów, jednak z każdym tygodniem do gry dochodzą nowe osoby. Obecnie mamy około 70-80 aktywnych graczy. Cały czas zachęcamy do udziału w zabawie nowych uczestników, stąd różne promocje w sieci – opowiada Gurgurewicz.

4 marca 2021 roku odbędzie się Puchar GuruStats. Chętnych nie brakowało. Na liście startowej widzimy dziennikarzy, fotoreporterów i kibiców. Jak się okazuje, będą się mierzyć z przeróżnymi zagadnieniami…

– Turniej jest zorganizowany z myślą o nowych uczestnikach, dlatego nie planuję w nim pytać o dawną historię. W półfinałach i finale poprzeczka będzie jednak trochę podniesiona. Jeśli chodzi o ISQ jako całość, to można tam trafić na wiele różnych kategorii. Od żużla przedwojennego poprzez zmagania na Wyspach, kończąc na zawodach juniorskich. Liga ma swoją pule pytań, którą tworzą gracze. Odbywają się też zawody, na które pytanie są specjalnie przygotowane przez organizatora – wyjaśnia Rafał Gurgurewicz, pomysłodawca turnieju.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o grze, to zajrzyjcie TUTAJ i TUTAJ.

KONRAD MARZEC