Główny partner portalu

Sebastian Szostak. Foto: KŻ Orzeł Łódź
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Arged Malesa TŻ Ostrovia przekazała swoim fanom kolejne pozytywne wieści. Po obwieszczeniu transferów Patricka Hansena i Olivera Berntzona, klub z Ostrowa Wielkopolskiego pochwalił się przedłużeniem umów ze swoimi zdolnymi wychowankami – 17-letnim Sebastianem Szostakiem i 16-letnim Jakubem Krawczykiem.

Zwłaszcza starszy z tej dwójki Szostak w minionym sezonie kilkukrotnie zaprezentował się z dobrej strony. O ile osiągnięta przez niego średnia na poziomie 0,702 pkt/bieg w czterdziestu siedmiu wyścigach eWinner 1. Ligi Żużlowej nie zwala z nóg, o tyle zdecydowanie lepiej prezentował się w zawodach indywidualnych. Mowa w końcu o zwycięzcy Łańcucha Herbowego, który choć w tym roku być de facto imprezą młodzieżową, wciąż cieszy się dużym prestiżem, czy też o drugim zawodniku tegorocznego Brązowego Kasku. W ostrowskim finale lepiej od Szostaka wypadł wyłącznie Mateusz Cierniak, a za plecami podopiecznego trenera Mariusza Staszewskiego znaleźli się tak renomowani juniorzy jak choćby Jakub Miśkowiak czy Mateusz Świdnicki.

Również Jakub Krawczyk ma za sobą kilka udanych startów. Choćby we wspomnianym Łańcuchu Herbowym zajął drugie miejsce za Szostakiem, czy też zapisał na swoim koncie złoty krążek Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Wielkopolski oraz brązowy w indywidualnej odmianie tych zmagań (ponownie ustępując Szostakowi oraz Marcelowi Studzińskiemu). Ostrowianin w debiutanckim sezonie w eWinner 1. Lidze odjechał 22 wyścigi, w których zdobył łącznie dziewięć oczek i jeden bonus (0,455 pkt/bieg).

W ten sposób młodzieżowcy dołączyli do seniorów, którzy w przyszłym sezonie mają stanowić o sile Arged Malesa TŻ Ostrovii. W tym gronie są trzej Skandynawowie – Szwed Oliver Berntzon i dwaj Duńczycy, Nicolai Klindt oraz Patrick Hansen, zaś polską parę stanowić będą Adrian Cyfer i Tomasz Gapiński.

JAKUB WYSOCKI