fot. Sebastian Daukszewicz
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Kluby 2. ligi szukają wzmocnień przed najważniejszą fazą sezonu. Tak zrobiło kierownictwo OK Bedmet Kolejarza Opole, które zdecydowało się na posiłki z PGE Ekstraligi. Opolanie wypożyczyli młodych zawodników, w celu wzmocnienia formacji juniorskiej. Mowa o Nazarze Parnickim i Piotrze Świerczu, którzy mają za sobą występy w elicie w tym sezonie.

 

Ekipa z Opola obecnie zajmuje 1. miejsce w ligowej tabeli i jest pewna występu w fazie play-off. Działacze starali się żeby drużyna była jeszcze mocniejsza w najważniejszej części sezonu. Wykorzystali fakt, iż niektóre kluby PGE Ekstraligi zakończyły już sezon ligowy. Liderzy 2. ligi wypożyczyli Nazara Parnickiego z Fogo Unii Leszno i Piotra Świercza z Cellfast Wilków Krosno. Obaj zawodnicy mogą wystąpić na pozycji juniorskiej.

Wspomniani wcześniej żużlowcy mają za sobą kilka występów w trwającym sezonie PGE Ekstraligi. Parnicki świetnie zaprezentował się w meczu przeciwko For Nature Solutions Apatorowi, kiedy znacznie przyczynił się do zwycięstwa „Byków”. Wystąpił w 13 biegach, w których wykręcił średnią 0,769 punktu na bieg. Jeśli chodzi o Świercza, to ten dostał więcej okazji do jazdy po kontuzji Krzysztofa Kasprzaka. Wyjechał na tor 11 razy. Zanotował średnią 0,364.