Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Przed startem sezonu 2024 KS Apator Toruń nawiązał współpracę z dobrze znanym w środowisku żużlowym sponsorem. Chodzi o firmę Marma Polskie Folie prowadzoną przez Martę Półtorak, byłą prezes klubu z Rzeszowa. Jest to o tyle ciekawa sytuacja, że w ostatnich latach firma kładła nacisk na sponsoring drużyn głównie z południa Polski.

 

Logo Marmy Polskie Folie możemy zaobserwować na kevlarach toruńskich żużlowców. A dokładniej – na lewym ramieniu. Póki co to nic zobowiązującego, natomiast była działacz nie wyklucza poszerzenia zakresu współpracy w przyszłości.

– Jest to faktycznie na pierwszy rzut oka nieoczywista współpraca, natomiast w Toruniu mam wielu przyjaciół, darzę również sympatią trenera Jana Ząbika. Nie jest to współpraca na jakąś wielką skalę, natomiast być w może w przyszłości przerodzi się ona w coś więcej – mówi nam Marta Półtorak.

Była prezes Stali przyznała jednak, że nie jest to wielka “ekspansja” na nowe rynki i w najbliższym czasie jej firma będzie chciała skupić się na wspieraniu lokalnych podmiotów. Dodajmy, że Marma w 2022 uratowała przed upadkiem sanocki hokej, a od kilku lat aktywnie współpracuje również z Cellfast Wilkami Krosno.

Żużel. Lyager najlepszy w Vojens! Życiowa szansa przed młodym zawodnikiem Orła?

Nie jest żadną tajemnicą, że firma Marty Półtorak wyrobiła sobie świetną renomę w świecie sportu jako rzetelny partner. Praktycznie każdy klub chciałby mieć po swojej stronie takiego sponsora. Mogłoby się wydawać, że do firmy prośbę o wsparcie wykierują dwa żużlowe ośrodki z południa kraju, których losy ważyły się tuż przed startem rozgrywek. Tak się jednak nie stało.

– Te zapytania faktycznie się pojawiają i my oczywiście jesteśmy otwarci na współpracę. Tarnów i Kraków? Od tych klubów takich zapytań nie było i też nie prowadziliśmy żadnych rozmów. Jak jednak widzimy, Unii udało się poradzić z problemami. Szkoda, że podobnie nie stało się w Krakowie – przyznaje Marta Półtorak.

Żużel. Groźny upadek lidera Wybrzeża! Są pierwsze informacje o stanie zdrowia

Na ten moment firma Marma Polskie Folie wciąż jest obecna w żużlu, natomiast nie w roli głównego czy tytularnego sponsora któregoś z zespołów. Istnieją jednak szanse, by firma jeszcze mocniej zaangażowała się w dyscyplinę. – Wymagałoby to dokładnych analiz oraz przemyśleń, natomiast nie wykluczam takiego scenariusza – zaznacza była prezes Stali.

Wracając do KS Apatora, drużyna nie najlepiej zainaugurowała tegoroczne rozgrywki PGE Ekstraligi. Zespół Piotra Barona zanotował dosyć wyraźną porażkę w Gorzowie. Marta Półtorak jednak nie skreślaby jeszcze szans Aniołów – W Gorzowie faktycznie ten mecz nie poszedł po ich myśli. Powiedzmy sobie jednak szczerze, że w dwóch i pół zawodnika nie da się wygrać spotkania. Uważam jednak, że to drużyna z potencjałem i stać ją na dobry wynik – podsumowuje była działacz.