Główny partner portalu

fot. Stal Gorzów
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W najbliższą niedzielę na stadionie w Gorzowie Wielkopolskim odbędzie się XVII Memoriał Edwarda Jancarza. Znana jest już pełna obsada turnieju poświęconego legendarnemu zawodnikowi gorzowskiej Stali.

 

Do miasta położonego nad Wartą zawitają m.in. takie sławy czarnego sportu, jak Jason Doyle, Patryk Dudek, Wadim Tarasienko, Rohan Tungate, czy Jakub Miśkowiak. Nie zabraknie także przedstawicieli miejscowej drużyny – dwukrotnego mistrza świata i świeżo upieczonego indywidualnego mistrza Polski Bartosza Zmarzlika, Andersa Thomsena i Szymona Woźniaka.

Włodarze gorzowskiego klubu szykują dla fanów szereg atrakcji. Jedną z nich będzie występ Michała Wiśniewskiego.

Memoriał Edwarda Jancarza rozgrywany jest od 1992 roku. Ostatni turniej upamiętniający byłego żużlowca odbył się w 2019 roku. Triumfował wówczas Przemysław Pawlicki. Drugi był Bartosz Zmarzlik, a na najniższym stopniu podium stanął Kacper Woryna.

Wśród zawodników, których zobaczymy w niedzielę na torze przy ul. Śląskiej tylko dwóm udało się do tej pory zwyciężyć w memoriale. Są to Patryk Dudek, który wygrywał dwa razy z rzędu (2016-2017) oraz Bartosz Zmarzlik (2018).

Dobra informacja dla kibiców – wejściówki są jeszcze w sprzedaży. Bilety można nabyć za pośrednictwem strony internetowej bilety.stalgorzow.pl

Obsada XVII Memoriału Edwarda Jancarza

Dominik Kubera

Jakub Miśkowiak

Martin Vaculik

Bartosz Smektała

Wadim Tarasienko

Bartosz Zmarzlik

Patryk Dudek

Jaimon Lidsey

Anders Thomsen

Kacper Woryna

Rohan Tungate

Szymon Woźniak

Jason Doyle

Grzegorz Zengota

Wiktor Jasiński

Rafał Karczmarz

Początek zawodów o godz. 20:05.