Główny partner portalu

fot. media klubowe Trans MF Landshut Devils
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Już za niespełna dwa tygodnie – 4 września – rusza walka o tytuł najlepszego zawodnika do lat 21. Pierwsza runda cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów odbędzie się na torze w niemieckim Stralsund. Będzie to piąty raz, kiedy to najlepsi juniorzy z całego globu zawalczą o cenne punkty do klasyfikacji na torze w Niemczech. Poznaliśmy już zawodnika, który wystąpi z dziką kartą. Będzie to reprezentant gospodarzy, Norick Blodorn.

 

Blodorn jest uznawany za jedną z największych nadziei niemieckiego speedwaya. Urodzony w 2004 roku zawodnik największe swoje dotychczasowe sukcesy zdobywał w miniżużlu. Jednak po przesiadce na „pięćsetki” już niejednokrotnie pokazywał, że z tej mąki może w przyszłości być bardzo dobry chleb. W 2019 regularnie punktował w niemieckich rozgrywkach ligowych. Natomiast rok później zajął ósmą lokatę w finale IMEJ. W tym sezonie Blödern ściga się z powodzeniem w barwach Trans MF Landshut Devils, którzy występują w rozgrywkach polskiej 2. Ligi żużlowej.

Oprócz dzikiej karty poznaliśmy również obsadę zawodników rezerwowych. Są nimi Fynn Ole Schmietendorf oraz klubowy kolega Blodorna – Marius Hillebrand. Obaj to młodzi zawodnicy, w których drzemie duży potencjał.

Tak prezentuje się lista startowa pierwszej rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w Stralsund:
1. Jan Kvech (Czechy)
2. Steven Goret (Francja)
3. Mateusz Świdnicki (Polska)
4. Mads Hansen (Dania)
5. Lukas Baumann (Niemcy)
6. Norik Blödorn (Niemcy)
7. Mark Karion (Rosja)
8. Ernest Matjuszonoks (Łotwa)
9. Jonas Seifert-Salk (Dania)
10. Matthew Gilmore (Australia)
11. Marko Lewiszyn (Ukraina)
12. Wiktor Lampart (Polska)
13. Alexander Woentin (Szwecja)
14. Francis Gusts (Łotwa)
15. Danił Kołodinski (Łotwa)
16. Jakub Miśkowiak (Polska)
R1. Fynn Ole Schmietendorf (Niemcy)
R2. Marius Hillebrand (Niemcy)

Zawody rozpoczną się o godzinie 19:00. Bezpośrednią transmisję z inauguracyjnej rundy IMŚJ przeprowadzi Eurosport. Bilety na zawody w Stralsund można nabywać tutaj: https://www.mcn-stralsund.de/ticket/