Główny partner portalu

fot. media klubowe Betard Sparty
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Betard Sparta Wrocław nie będzie jednosezonowym przystankiem dla Artioma Łaguty. Rosjanin już przed fazą play-off zdecydował o tym, że zostanie w stolicy Dolnego Śląska na dłużej.

 

Tegoroczne rozgrywki są dla Łaguty bardzo udane. W rundzie zasadniczej był on trzecim najskuteczniejszym zawodnikiem rozgrywek PGE Ekstraligi i wykręcił średnią na poziomie 2,294 punktu na bieg. Do kapitalnych występów w polskich rozgrywkach Rosjanin dołożył rewelacyjną formę w Grand Prix. Na cztery rundy przed końcem traci trzy punkty do liderującego Bartosza Zmarzlika.

– Mimo, iż sezon 2021 jeszcze trwa i wchodzi w decydującą fazę, to ja już wiem jakie barwy będę reprezentował w 2022… Z radością chcę Was poinformować, iż ustaliliśmy warunki kontraktu na kolejny rok z Betard Spartą Wrocław. Do zobaczenia na Stadionie Olimpijskim – napisał Łaguta w mediach społecznościowych.

Teraz Łagutę czeka kilka bardzo ważnych tygodni. Z pewnością jego celem jest zdobycie dwóch niezwykle cennych złotych medali. Już w sobotę zawodnik z Bolszoj Kamień pojedzie w 8. rundzie cyklu Grand Prix w Togliatti i powalczy o awans na pierwszą pozycję.