Kacper Woryna. fot. Grzegorz Misiak/materiały prasowe Włókniarza
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Włókniarz Częstochowa niebawem dołączy do grona ekip, które będą mogły się pochwalić istotnym wsparciem spółek skarbu państwa. Jeszcze w tym tygodniu władze klubu przedstawią sponsora tytularnego. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami będzie to firma Tauron.

 

Tauron to kolejna spółka skarbu państwa, która pojawi się w nazwie klubu żużlowego. W ostatnich tygodniach swoje nowe nazwy na sezon 2023 zaprezentowały Enea Falubazu Zielona Góra oraz Platinum Motor Lublin. Teraz przyszedł czas na częstochowian.

O dacie prezentacji sponsora tytularnego między wierszami poinformowano podczas konferencji prasowej związanej z rundą cyklu Tauron SEC. Paweł Szczeszek, prezes zarządu Tauron Polska Energia S.A. zdradził, że piątek będzie ważnym dniem dla Częstochowy i zaprosił na następne spotkanie z przedstawicielami mediów. Nie padły oczywiście konkretne informacje dotyczące szczegółów kolejnej konferencji, ale można się domyślić czego będzie ona dotyczyć.

Umowa między Tauronem, a trzecią drużyną sezonu 2023 to kolejny dowód ogromnego zainteresowania państwowych spółek polskim żużlem w ostatnim czasie. Poza wymienionymi klubami współpracę z Eneą ogłosiła m.in. Fogo Unia Leszno. Kolejne wieści dotyczące wsparcia od KGHM ma przedstawić także eBut.pl Stal Gorzów.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Wrócił i od razu szalał na torze. Łaguta: Czuję się tak, jakbym urodził się na nowo – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Prezenty, wspomnienia i wygrana Hampela. Mistrzostwa Piotra Protasiewicza na zdjęciach (GALERIA) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Patryk Dudek: Piotr to wzór do naśladowania. Warunki były trudne – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)