fot: Speedway Wanda Kraków
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Na 5 dni przed startem ligi poznaliśmy decyzję co do tego, jak ostatecznie będzie wyglądał skład Krajowej Ligi Żużlowej w sezonie 2024. Najdłużej ważyły się losy klubu z Krakowa. Po wielu miesiącach niepewności w końcu otrzymaliśmy decyzję w sprawie ich startu.

 

Niestety dla kibiców, drużyny z Krakowa zabraknie w rozgrywkach Krajowej Ligi Żużlowej. To wielki cios dla sympatyków żużla w tym mieście. Decyzja ta jest o tyle zaskakująca, że przez większość przerwy zimowej mówiło się o bardzo dużych szansach na start drużyny w ligowych zmaganiach.

– Niestety w sezonie 2024 nie zobaczymy ligowej drużyny w Nowej Hucie. Decyzja trudna, przykra, ale bez gwarancji budżetowych nie podejmiemy ryzyka. Więcej informacji wkrótce – przekazał Paweł Piskorz na mediach społecznościowych.

Żużel. Lider Apatora ocenił pierwszy sparing. „Fajnie znowu się pościgać” – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Nie oznacza to jednak, że żużla na stadionie Wandy w tym roku zabraknie całkowicie. 1 kwietnia krakowski ośrodek organizuje Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. Jak zapewniają organizatorzy, w imprezie weźmie udział wielu klasowych zawodników, a gwiazdą wydarzenia ma być trzykrotny mistrz świata, Nicki Pedersen.

– Sezon 2024 bogaty będzie w liczne turnieje na krakowskim owalu. Miejmy nadzieję, że tak uda się zachęcić potencjalnych sponsorów – napisał Piskorz.

Żużel. Bajerski mówi o pierwszych treningach, małych krokach i ekstraligowych planach Polonii – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Brak Krakowa w lidze oznacza, że na najniższym szczeblu rozgrywkowym wystartuje w tym sezonie sześć drużyn. Wedle obecnego regulaminu zatem… wszystkie drużyny znajdą się w fazie play-off. Pierwsza kolejka rozpocznie się już w ten weekend. W sobotę na inaugurację ligi Polonia Piła podejmie na własnym torze Kolejarza Opole. Dzień później, w Niedzielę Wielkanocną, Unia Tarnów zmierzy się z Ultarpur Startem Gniezno, a MF Trans Landhut Devils o punkty zawalczy z Lokomotivem Daugavpils.