Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Wybrzeże Gdańsk ma nowego sponsora – została nim spółka Energa z grupy Orlen. Firma została sponsorem tytularnym, a władze gdańskiego klubu mają mocarstwowe plany – w perspektywie trzyletniej chcą walczyć o medale PGE Ekstraligi.

 

–  Wsparcie tak potężnego mecenasa sportu jak Energa z Grupy Orlen to nie tylko znaczący zastrzyk finansowy dla budżetu, ale i ogromna wartość wizerunkowa. Współpraca z tak poważnym i cenionym partnerem to świadectwo dobrze wykonanej przez nas ciężkiej pracy. To także sygnał dla innych firm i instytucji, że warto inwestować w gdański żużel. Dołożymy wszelkich starań, aby jak najlepiej spożytkować zaufanie, którym zostaliśmy obdarzeni – mówi Tadeusz Zdunek, prezes Wybrzeża na łamach oficjalnej strony klubowej.

– GKŻ Wybrzeże to nie tylko jedna z najbardziej zakorzenionych w Gdańsku sportowych marek, ale także sport ceniony przez mieszkańców miasta i całego regionu. Teraz wspólnie postaramy się nawiązać do najlepszych żużlowych tradycji na Pomorzu – dodaje Adrianna Sikorska, wiceprezes Energi ds. Komunikacji.

Ponadto władze klubu mają dość mocarstwowe plany, by w perspektywie trzech lat walczyć o medale w PGE Ekstralidze. Najpierw będą jednak musieli do niej awansować, a to zadanie – przynajmniej w najbliższym sezonie – nie będzie należało do najłatwiejszych. Tajemnicą poliszynela są również zaległości Wybrzeża wobec byłych już zawodników. Wypada mieć nadzieję, że teraz w kontekście gdańskiego klubu będzie mówiło się tylko o pozytywnych aspektach.

Przypomnijmy, że Wybrzeże Gdańsk ostatni raz w najwyższej klasie rozgrywkowej startowało w sezonie 2014.