Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Falubaz Zielona Góra wraca do PGE Ekstraligi w sezonie 2024. Beniaminek buduje silny skład na nadchodzący sezon. Do tej pory ogłoszono chociażby Jarosława Hampela czy Piotra Pawlickiego. W drużynie zostają także Przemysław Pawlicki oraz Rasmus Jensen. Teraz drużyna ogłasza dwóch kolejnych zawodników.

 

Okienko transferowe trwa, a Falubaz Zielona Góra nie przestaje zaskakiwać kibiców. Obok braci Pawlickich, Jarosława Hampela czy Rasmusa Jensena, ogłoszono także Jana Kvecha oraz Michała Curzytka. Obaj zawodnicy są już znani zielonogórskim kibicom.

Jan Kvech startował wcześniej w Falubazie, jednak w sezonie 2023 został wypożyczony. Jeździł wówczas w barwach ROW-u Rybnik. Kvech dobrze sobie radził w rybnickim zespole i dokładał sporo oczek do wyników drużyny. Jego średnia biegopunktowa wyniosła 1,821. Czech awansował także do cyklu Grand Prix. W sezonie 2024 będzie ścigał się z najlepszymi żużlowcami na świecie.

Michał Curzytek w ubiegłym sezonie jeździł w klubie z Zielonej Górze jako junior. W przyszłym sezonie wkracza w wiek seniora, jednak podjął decyzję o pozostaniu w Falubazie. – Sezon 2023 był dla mnie dobry, ale mógłby być też dużo lepszy. Czuję się w Zielonej Górze dobrze i zdecydowałem się tutaj zostać. Będę startował przede wszystkim w U24 Ekstralidze, ale oczywiście chciałbym być ważnym punktem pierwszej drużyny – powiedział Michał Curzytek na łamach oficjalnego portalu Falubazu