Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Spore zdziwienie przeżyli niektórzy fani żużla w Anglii, którzy zamierzali wybrać się na tegoroczny finał Speedway of Nations. Zmagania odbędą się w dniach 9-13 lipca na stadionie w Manchesterze. Zaskoczenie wśród angielskich kibiców wywołały ceny biletów.

 

O ile cenę biletu na zwykłą trybunę obejmująca cały turniej w wysokości 152 funtów można jeszcze „przełknąć”, o tyle ceny na sobotni finał zaskoczyły wielu. W szczególności zadziwiła cena biletów dla dzieci do lat 12. Dorosły fan żużla wybierający się na finał musi liczyć się z wydaniem 85 funtów na wejściówkę pozwalającą zasiąść na trybunie wschodniej. Jeśli będzie dodatkowo chciał „zaszczepić” żużel załóżmy u wnuka, który nie ukończył 11 lat to bilet dla niego kosztował będzie dodatkowo 70 funtów, czyli około 350 polskich złotych. Dla porównania na turniej Grand Prix dziecko do lat 6 bez gwarancji miejsca siedzącego można zabrać za darmo.

Żużel. Baron zmierzy się z Unią na Motoarenie. Stal jedzie na teren Zmarzlika (ZAPOWIEDŹ) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Wstęp dla osoby do lat 16 kosztuje 70 funtów. Emeryt powyżej lat 65 zapłaci za bilet na finał w Manchesterze 80 funtów. Rodzina z dwójką dzieci do lat 16 zapłaci za obejrzenie finału 280 funtów. Nic dziwnego, że podane ceny wiele osób zaskoczyło, w szczególności cena biletu dla dziecka.

– Ktoś chyba zapomniał, że żużel od zawsze był sportem klasy robotniczej. Jeśli mam dwójkę małych dzieci, a żony żużel nie interesuje to musimy wydać 220 funtów. Ktoś oszalał – pisze jeden z kibiców. – Najwyraźniej najpierw podpisano umowę na organizację zawodów, potem zaczęto kalkulować – dodaje inny.

Żużel. Wrócił na tor fatalnej kontuzji i trzech latach przerwy. Żużel wielką miłością Ukraińca – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

– Wedle tego, co pamiętam jest drożej niż w Cardiff. To ma sens jak ktoś kupuje cały pakiet. Bilety na finał są za drogie, a cena dla dzieci to przesada. Chciałem się wybrać, ale wolę Cardiff – komentuje jeszcze inny fan speedwaya z Anglii. Póki co „natarcia” kibiców na bilety nie ma, choć niewykluczone, że przy dobrej promocji zostaną szybko wykupione pomimo wysokiej ceny.