Finał Speedway of Nations – dzień 2.

2020-10-17 19:00:00

Finał PGE Ekstraligi: Fogo Unia Leszno – Moje Bermudy Stal Gorzów 59:30 (103:76)

2020-10-11 19:15:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław – RM Solar Falubaz Zielona Góra 50:40

2020-10-11 16:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno 46:44

2020-10-09 20:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: RM Solar Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław 37:32

2020-10-09 18:00:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław 55:34 (99:80)

2020-10-04 19:15:00

Zakończona

Przejdź

Żużel. Maksym Drabik zawieszony na rok!

Maksym Drabik. fot. Jędrzej Zawierucha

Poznaliśmy wyrok w sprawie Maksyma Drabika. Żużlowiec za złamanie przepisów antydopingowych został zawieszony na 12 miesięcy. Do uprawiania speedwaya będzie mógł zatem wrócić 30 października tego roku.

Po niezwykle długim postępowaniu, trwającym ponad 16 miesięcy, w końcu mamy finał sprawy Maksyma Drabika. A przynajmniej jego pewnej części, bowiem należy pamiętać, że stronom przysługuje odwołanie się od tego wyroku do wyższej instancji.

Panel Dyscyplinarny przy Polskiej Agencji Dopingowej ukarał zawodnika rocznym zawieszeniem. Kara liczy się od momentu tymczasowego zawieszenia zawodnika przez POLADĘ, co nastąpiło 30 października zeszłego roku.

Przypomnijmy, że cała sprawa zaczęła się od rewanżowego meczu finałowego PGE Ekstraligi 2019, kiedy Maksym Drabik – reprezentujący wówczas Betard Spartę Wrocław – przyznał się do przyjęcia kroplówki w ilości większej, niż jest dozwolona. Żużlowiec starał się o wsteczną zgodę na wyłączenie do celów terapeutycznych, która oczyszczałaby go z zarzutów, jednak jej nie uzyskał. Sprawie przyglądał się również Trybunał Arbitrażowy przy Polskim Komitecie Olimpijskim, jednak i tam nie przychylono się do prośby żużlowca o uwzględnienie wstecznej zgody na zażycie zwiększonej dawki kroplówki. 25 stycznia odbyła się rozprawa Maksyma Drabika przed Panelem Dyscyplinarnym, a po kilku dniach poznaliśmy wyrok.

– Wierzymy w jak najszybszy powrót Maksyma na żużlowe tory. Liczymy, że będzie rozwijał swój wielki talent, cieszył nas swoją jazdą i osiąganymi wynikami sportowymi – przekazało w oświadczeniu Wrocławskie Towarzystwo Sportowe.

Maksym Drabik jest zawieszony do 29 października 2021 roku, a treningi na torze będzie mógł rozpocząć 30 sierpnia – dwa miesiące przed upływem zawieszenia.

LVBET

21 odpowiedzi

 1. A jakie kary dla palantów, którzy pozwolili mu na to ???
  Proponuję po kieszeni, bo głąba(-ów) nic tak nie boli jak to, że zabierają mu kasę !

  1. Jako zawodowy zuzlok wie co moze stosowac i jak.Tak samo jak i to co jest zabronione.Wiec wiedzial.Wyrok niestety smiech na sali.Powinno byc dwa lata lub 18 miesiecy jak inni

 2. Roczek odsiadki – niestety, “nawstrzykało” się piwka, to teraz trzeba je odpokutować.
  Niech to będzie ostrzeżeniem dla innych żużlowców, gdyż Maks dostał tylko rok zawieszenia i coś czuję, że POLADA (choć się ośmieszyła) wydała wyrok bardzo łagodny.

  Gdybyś Maksiu półtora roku temu, po przyznaniu się do wlewki, poddał się karze za złamanie regulaminu to już byśmy dawno zapomnieli o sprawie. Jednak poszedłeś w zaparte. Twój wybór.

  Jednak szkoda, że zobaczę Maksyma Drabika, jednego z najzdolniejszych Polskich zawodników ostatnich lat, dopiero w sezonie 2022.

  1. Mój nick to “Muchomorek” – naucz się tego.
   Nic teraz nie poradzę na twoje ograniczenie, ale możemy spróbować. Czy myślisz że eMa to to samo co Emma? Jednak jak nie potrafisz tego pojąć, to proponuję powrót do szkoły podstawowej, lub korepetycje – nawet internetowe.
   Pomogę za niewielką stawkę. Często pomagam też podobnym upośledzonym, nawet za friko.
   (W celu kontaktu redakcja może udostępnić adres e-mail ).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.