Główny partner portalu

Maciej Janowski. Foto: Jarek Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Wrocławska Ekostraż tradycyjnie już przygotowała kalendarz na nowy rok, na kartach którego znani wrocławianie pozują ze zwierzakami. W sesji wziął udział Indywidualny Mistrz Polski i lider Betard Sparty Wrocław, Maciej Janowski.

Ekostraż Wrocław to organizacja zajmująca się ochroną zwierząt domowych, dzikich, wolno bytujących i gospodarskich. Pod koniec roku przygotowuje kalendarz, który ma przypominać o naszych czworonożnych przyjaciołach i zachęcać do ich adopcji.

– Mimo pandemii ratowaliśmy z opresji kolejne zwierzaki domowe i dzikie. I to właśnie te zwierzaki znajdziecie w naszym kalendarzu na 2021. Pieski-staruszki, nasze kochane jeże, niepełnosprawne koty, ptaki odkarmiane od pisklęcia, słodkie szczeniaki, fretka, a nawet szop… Niektóre ze zwierzaków wciąż czekają na swojego człowieka, a niektóre już za parę miesięcy trafią zdrowe na wolność. Ale to nie wszystko. Z kart kalendarza uśmiechną się do Was też buzie naszych przyjaciół – osób, które zdecydowały się wesprzeć Ekostraż charytatywnie, które adoptowały od nas koty lub psy, które są naszymi domami tymczasowymi, przekazują pieniążki na leczenie kitków lub pomagają w inny sposób – informują przedstawiciele Ekostraży.

W tym roku jednym z wrocławian, który znalazł się na kartach kalendarza był lider Betard Sparty Wrocław, Maciej Janowski. Żużlowcowi na fotografii asystował piesek Piko.

– Jego domem były ogródki działkowe, a głównym zajęciem – włóczenie się po okoliczny. Piko potrzebował opieki, ciepła i domu – okazało się, że najszczęśliwszy jest, gdy ma przy sobie głaskającego go człowieka. Ten młody piesek boi się nagłych dźwięków i nie przepada za obcymi mężczyznami. Choć trzeba przyznać, że Macieja pokochał – głosi historia czworonoga, który niedługo po sesji znalazł nowy dom.

Kalendarze dostępne są w tym miejscu. Oprócz Janowskiego w sesji wzięli udział m.in. Lech Janerka, Alicja Janosz, aktorzy Teatru Capitol i Magdalena Kostyszyn, autorka bloga Ch**owa Pani Domu.