Legia Warszawa podtrzymuje formę w europejskich pucharach. Legioniści dobrze spisali się w kolejnym meczu Ligi Konferencji Europy i pokonali HSK Zrinjski Mostar 2:0. Dzięki tej wygranej wicemistrzowie Polski wciąż przewodzą swojej grupie.

Domowy pojedynek z mistrzami Bośni i Hercegowiny miał być dla Legionistów najprostszym w grupie E Ligi Konferencji Europy. Tak też się stało. Piłkarze Kosty Runjaica, podobnie jak w innych pucharowych meczach, wyszli na spotkanie odważnie.

Dążenie do wyjścia na prowadzenie szybko się opłaciło. W 14. minucie rzut rożny wykonał Josue. Piłka przeszła kilku zawodników i trafiła do Rafała Augustyniaka. Ten mocno uderzył i pokonał bramkarza rywali.

Swoją przewagę zespół gospodarzy udokumentował również kilkanaście minut później. W 29. minucie arbiter dopatrzył się faulu na Patryku Kunie. „Jedenastkę” pewnie na gola zamienił Josue i Legia miała już dwubramkową przewagę.

Co ważne, drużyna ze stolicy nie cofnęła się i poszukiwała trzeciej bramki. W końcówce pierwszej połowy piłkarze Legii próbowali kilka razy, ale piłka nie trafiała do siatki bośniackiej drużyny.

Druga część gry także była pod kontrolą zawodników z „eLką” na koszulkach. Legia co jakiś czas stwarzała sobie okazje. W 70. minucie dwukrotnie do niezłych okazji dochodził Paweł Wszołek. Nie udawało mu się jednak pokonać golkipera Zrinjskiego.

Po końcowych, dość spokojnych minutach, sędzia zagwizdał po raz ostatni i kolejna wygrana Legii stała się faktem. Wyjście z grupy polskiego zespołu jest coraz bliżej.

Legia Warszawa –  HSK Zrinjski Mostar 2:0 (2:0)

1:0 Augustyniak 14’

2:0 Josue 30’ (rzut karny)