Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Kibice sportu żużlowego z pewnością nie wyobrażają sobie Wielkanocy bez żużla. Nie inaczej było w Wielką Sobotę. Dziś odbył się XVIII Memoriał Edwarda Jancarza. Ściganie było niezwykle emocjonujące, a stawka iście gwiazdorska. Całe zawody wygrał Bartosz Zmarzlik, a po zaciętej walce na podium stanęli także Kacper Woryna i Piotr Pawlicki.

 

W pierwszym wyścigu na prowadzenie od razu wysunął się Bartosz Zmarzlik. Od początku był atakowany przez Macieja Janowskiego, który próbował wyrwać punkty Zmarzlikowi. Za ich plecami przyjechał Chris Holder i Oskar Paluch. W drugim biegu najlepiej wystartował Jakub Miśkowiak. Na prowadzenie wysunął się Kai Huckenbeck, którego wyprzedził Jakub Miśkowiak. Na trzeciej pozycji przyjechał Wiktor Przyjemski, a za jego plecami Jack Holder. W kolejnej odsłonie tego ścigania to Dan Bewley wysunął się na prowadzenie, którego zaatakował Martin Vaculik i wyprzedził Brytyjczyka. Za plecami Bewleya przyjechał Kacper Woryna, a 0 punktów przywiózł Przemysław Pawlicki. W biegu kończącym pierwszą serię, maszyna startowa miała awarię, przez co nierówno została wypuszczona w górę. Awaria szybko została zażegnana. W powtórce to Patryk Dudek wystartował najlepiej i zajmował pierwszą pozycję przez pewien czas, jednak został wyprzedzony przez Szymona Woźniaka. Za ich plecami także odbywała się walka o jeden punkt między Oskarem Fajferem a Piotrem Pawlickim. W międzyczasie Patryk Dudek walczył o pierwsze miejsce, jednak Szymon Woźniak obronił pozycję.

W biegu piątym, rozpoczynającym drugą serię, najlepiej wystartował Piotr Pawlicki i zdobył bezpieczną przewagę nad rywalami. Na drugim miejscu znalazł się Wiktor Przyjemski, którego gonił Oskar Paluch. Na ostatniej pozycji przyjechał Przemysław Pawlicki. W gonitwie szóstej Bartosz Zmarzlik już na pierwszym łuku wyprzedził wszystkich swoich rywali i wysunął się na prowadzenie. O drugą pozycję walczył Oskar Fajfer z Jackiem Holderem, jednak Australijczykowi nie udało się wyprzedzić Fajfera. Stawkę zamknął Dan Bewley. W kolejnej odsłonie na pierwsze  miejsce wysunął się Patryk Dudek. Za nim Chris Holder wyprzedził Martina Vaculika, który próbował wyprzedzić starszego z braci Holder. Za ich plecami przyjechał Jakub Miśkowiak. Bieg ósmy wygrał Kacper Woryna, który był atakowany przez Macieja Janowskiego. Za nim przyjechał Kai Huckenbeck, który próbował wyrwać punkty Janowskiemu. Bez punktu Szymon Woźniak.

Trzecia seria rozpoczęła się od zwycięstwa Jacka Holdera. Do Australijczyka zbliżał się Martin Vaculik, jednak nie udało mu się go wyprzedzić. Na trzecim miejscu pod taśmą zameldował się Szymon Woźniak, a za nim Oskar Paluch. W dziesiątym wyścigu Dudek i Zmarzlik walczyli o pierwszą pozycję, jednak to Zmarzlik zgarnął trzy punkty. Jeden punkt zdobył Kacper Woryna, zaś na ostatniej pozycji, bez walki, przyjechał Wiktor Przyjemski. Kolejna gonitwa przyniosła zwycięstwo Przemysławowi Pawlickiemu. Za nim przyjechał Chris Holder, który przez cztery okrążenia skrupulatnie gonił Polaka. Za nimi przyjechał Kai Huckenbeck, a stawkę zamknął Oskar Fajfer. W biegu 12 Maciej Janowski wysunął się na prowadzenie, jednak wyprzedził go Piotr Pawlicki. Janowskiego wyprzedził także Dan Bewley, a Polak spadł na trzecią pozycję. Brytyjczyk atakował także Piotra Pawlickiego, jednak ten utrzymał swoją pozycję. Bez punktów Jakub Miśkowiak.

W biegu inaugurującym czwartą serię najlepiej pokazał się Kacper Woryna, który zdobył trzy punkty. Na drugiej pozycji znalazł się Oskar Fajfer, który wyprzedził Jakub Miśkowiaka. W trzynastym biegu nie liczył się Oskar Paluch. W kolym biegu na prowadzenie wysunął się Bartosz Zmarzlik. Za jego plecami toczyła się walka o drugie miejsce między Piotrem Pawlickim a Kaiem Huckenbeckiem. Wówczas Niemiec upadł na tor, a bieg został przerwany. Huckenbeck został wykluczony z powtórki. Kolejną odsłonę tego biegu wygrał Bartosz Zmarzlik. Atakował go Piotr Pawlicki, jednak pozostał on na drugiej pozycji. Trzeci na mecie zameldował się Martin Vaculik. Piętnasta gonitwa dostarczyła kibicom świetnego ścigania za sprawą Szymona Woźniaka,  Dana Bewleya i Chrisa Holdera. Polak był na pierwszej pozycji, jednak wyprzedził go Brytyjczyk. Woźniak został także wyminięty przez Chrisa Holdera. Zawodnik Stali Gorzów próbował odzyskać drugą pozycję, ale bezskutecznie. Na czwartym miejscu znalazł się Wiktor Przyjemski. W biegu szesnastym wystąpił rezerwowy Jakub Stojanowski. Zastąpił on Przemysława Pawlickiego, który w swoim poprzednim wyścigu doznał kontuzji stopy i postanowił wycofać się z zawodów. Po starcie na prowadzeniu był Patryk Dudek i tak też pozostało do końca biegu. Za jego plecami o drugą pozycję walczył Jack Holder i Maciej Janowski. Ostatecznie to Maciej Janowski zdobył dwa oczka, który spektakularnie wyprzedził Holdera na mecie. Na ostatnim miejscu Jakub Stojanowski.

W siedemnastej gonitwie Oskar Paluch ruszył się przed podniesieniem taśmy. Bieg został przerwany, a powtórka odbyła się w pełnym składzie. Oskar Paluch otrzymał jednak ostrzeżenie. W powtórce najlepiej wystartował Patryk Dudek, jednak wyprzedził go Kai Huckenbeck, a później Dan Bewley. W międzyczasie Polak wyprzedził Brytyjczyka, który wciąż próbował odzyskać pozycję. Na ostatniej pozycji Oskar Paluch. W kolejnym biegu za Przemysława Pawlickiego znów wyjechał zawodnik rezerwowy, tym razem Villads Nagel. Na pierwszym miejscu znalazł się Bartosz Zmarzlik, którego skrupulatnie gonił Szymon Woźniak. Za Woźniakiem przyjechał Villads Nagel, który odpierał ataki Jakuba Miśkowiaka. W kolejnym biegu to Piotr Pawlicki był najlepszy, a za jego plecami ścigali się bracia Holder, którzy atakowali się nawzajem. Ostatecznie to Jack zdobył dwa punkty. Bez punktów bieg zakończył Kacper Woryna. Ostatni bieg tej serii zakończył się pozytywnie dla Martina Vaculika, który w drugim okrążeniu wyprzedził rywali i wygrał bieg. O drugą pozycję walczył Oskar Fajfer z Maciejem Janowskim. Powtórki udowodniły, że to „Magic” zdobył dwa punkty i wjechał do półfinału. Bez punktów Wiktor Przyjemski.

W pierwszym półfinale to Zmarzlik wysunął się na prowadzenie, a za nim znalazł się Kacper Woryna. Chris Holder próbował się do niego zbliżyć, jednak nie udało mu się wyprzedzić Woryny. Na ostatnim miejscu Martin Vaculik. Zmarzlik i Woryna wchodzą do finału. W drugim półfinale jako pierwszy na mecie zameldował się Dan Bewley. Drugi był Patryk Dudek, jednak w pewnym momencie stracił swoją pozycję i spadł na ostatnie miejsce. O drugie miejsce walczył Janowski z Piotrem Pawlickim. Ostatecznie do finału awansował Dan Bewley i Piotr Pawlicki.

Finał najlepiej zakończył się dla Bartosza Zmarzlika, bowiem zameldował się on na mecie jako pierwszy. Za nim walczył Piotr Pawlicki i Kacper Woryna, który ostatecznie zakończył zawody na drugim stopniu podium. Trzecie miejsce przypadło Piotrowi Pawlickiemu. Dan Bewley zajął czwarte miejsce.

 

Punktacja:

1. Bartosz Zmarzlik – 21 (3, 3, 3, 3, 3, 3, 3)
2. Kacper Woryna – 12 (1, 3, 1, 3, 0, 2, 2)
3. Piotr Pawlicki – 14 (0, 3, 3, 2, 3, 2, 1)
4. Daniel Bewley – 11 (2, 0, 3, 1, 3, 0)
5. Patryk Dudek – 12 (2, 3, 2, 3, 2, 0)
6. Martin Vaculik – 10 (3, 1, 2, 1, 3, 0)
7. Maciej Janowski – 10 (2, 2, 1, 2, 2, 1)
8. Chris Holder – 9 (1, 2, 2, 2, 1, 1)
9. Jack Holder – 7 (0, 1, 3, 1, 2)
10. Szymon Woźniak – 7 (3, 0, 1, 1, 2)
11. Kai Huckenbeck – 7 (2, 1, 1, W, 3)
12. Oskar Fajfer – 6 (1, 2, 0, 2, 1)
13. Jakub Miśkowiak – 4 (3, 0, 0, 1, 0)
14. Przemysław Pawlicki – 3 (0, 0, 3, -, -)
15. Wiktor Przyjemski – 3 (1, 2, 0, 0, 0)
16. Oskar Paluch – 1 (0, 1, 0, 0, 0)
17. Villads Nagel – 1
18. Jakub Stojanowski – 0

Bieg po biegu:

1. Zmarzlik, Janowski, Ch. Holder, Paluch
2. Miśkowiak, Huckenbeck, Przyjemski, J. Holder
3. Vaculik, Bewley, Woryna, Prz. Pawlicki
4. Woźniak, Dudek, Fajfer, P. Pawlicki
5. P. Pawlicki, Przyjemski, Paluch, Prz. Pawlicki
6. Zmarzlik, Fajfer, J. Holder, Bewley
7. Dudek, Ch. Holder, Vaculik, Miśkowiak
8. Woryna, Janowski, Huckenbeck,
9. J. Holder, Vaculik, Woźniak, Paluch
10. Zmarzlik, Dudek, Woryna, Przyjemski
11. Prz. Pawlicki, Ch. Holder, Huckenbeck, Fajfer
12. P. Pawlicki, Bewley, Janowski, Miśkowiak
13. Woryna, Fajfer, Miśkowiak, Paluch
14. Zmarzlik, P. Pawlicki, Vaculik
15. Bewley, Ch. Holder, Woźniak, Przyjemski
16. Dudek, Janowski, J. Holder, Stojanowski
17. Huckenbeck, Dudek, Bewley, Paluch
18. Zmarzlik, Woźniak, Nagel, Miśkowiak
19. P. Pawlicki, J. Holder, Ch. Holder, Woryna
20. Vaculik, Janowski, Fajfer, Przyjemski
21. Zmarzlik, Woryna, Holder, Vaculik
22. Bewley, P. Pawlicki, Janowski, Dudek
23. Zmarzlik, Woryna, P. Pawlicki, Bewley