fot. Paweł Prochowski
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Po piątkowym spotkaniu Fogo Unii Leszno z Betard Spartą Wrocław miało miejsce nieprzyjemne zajście. Miejscowy kibic wtargnął do pasa bezpieczeństwa, gdzie znajdowali się zawodnicy z Wrocławia, który dziękowali swoim fanom. Sympatyk leszczyńskiego klubu został obalony przez Tai’a Woffindena, a teraz poznaliśmy jego oświadczenie.

 

Oświadczenie Betard Sparty Wrocław odnośnie wydarzeń w Lesznie:

„W związku z wieloma nierzetelnymi doniesieniami dotyczącymi zajścia po piątkowym meczu Fogo Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław, klub WTS S.A. informuje, że Tai Woffinden dokonał obywatelskiego ujęcia osoby, która wtargnęła na pas bezpieczeństwa ze strefy trybun przy biernej reakcji służb ochrony.

Wspomniana osoba złamała przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, a jej obecność i prowokacyjne zachowanie w chronionej strefie stwarzały bezpośrednie zagrożenie dla kibiców i przede wszystkim dla członków drużyny Betard Sparta Wrocław. Zgodnie z literą prawa takie zachowanie nosi znamiona przestępstwa.

Przedstawianie powyższego incydentu w inny sposób, otwiera przyzwolenie dla kolejnych tego typu wydarzeń, a także godzi w wizerunek sportu żużlowego jako bezpiecznej, rodzinnej rozrywki. Zawodnicy i kibice mają prawo czuć się bezpiecznie na stadionach, które odwiedzają, a wszyscy uczestnicy imprezy masowej powinni postępować zgodnie z prawem.

Nie możemy zgodzić się z pojawiającą się w przekazie publicznym narracją, jakoby Tai Woffinden był agresorem i zachowywał się agresywnie. Zawodnik wykazał się przytomnością i odwagą wyręczając opieszałe służby ochrony i prawdopodobnie doprowadził w ten sposób do zażegnania eskalacji całej niebezpiecznej sytuacji.”

Niedługo po opublikowaniu oświadczenia przez wrocławski klub, leszczyński kibic przesłał do naszej redakcji własne oświadczenie.

Oświadczenie Poturbowanego Kibica Żużlowego z Leszna:

„W dniu dzisiejszym zarząd WTS Sparty Wrocław wydał oświadczenie w sprawie wydarzeń, które miały miejsce po piątkowych zawodach. Kategorycznie nie zgadzam się z treścią tego oświadczenia oraz przedstawioną tam interpretacją zdarzeń. Sugestie, iż to zawodnik wrocławskiej drużyny musiał kogokolwiek chronić przede mną są nieprawdziwe i krzywdzące.

Zapewniam, iż podejmę stosowne kroki prawne zarówno przeciwko zawodnikowi wrocławskiej drużyny, jak również samej drużynie. Moi pełnomocnicy – adwokat Michał Łapok oraz adwokat Daria Roszak z kancelarii Łapok Roszak Adwokaci z Leszna wydadzą oświadczenie, w którym odniosą się do stanowiska zaprezentowanego przez zarząd WTS Sparty Wrocław.

W tym miejscu chciałem podziękować za wszystkie słowa wsparcia. Wszystkich komentujących piątkowe zajście proszę, aby skoncentrowali się na samym nagraniu, a nie sugerowali się komentarzami osób niezadowolonych z wyniku piątkowego meczu.

Z wyrazami szacunku Poturbowany Kibic Żużlowy z Leszna”