Jack Holder okazał się najszybszym zawodnikiem kwalifikacji do duńskiej rundy Grand Prix. Australijczyk szybko wykręcił najlepszy czas i wywalczył sobie pierwszeństwo wyboru numeru na zmagania w Vojens. W kwalifikacjach niezbyt dobrze spisali się polscy zawodnicy.

Kwalifikacje, jak zazwyczaj w tym sezonie, nie przyniosły wielkich emocji. Zawodnicy dość szybko ustalili najszybsze czasy i w dalszej części niewiele się zmieniało. Poza Holderem w czołowej trójce znaleźli się Kim Nilsson oraz Martin Vaculik.

Bartosz Zmarzlik, choć zdołał poprawić swój słaby czas, znalazł się na odległej 11. pozycji. Do zwycięzcy z Australii stracił 0,345 s. Jeszcze niżej w klasyfikacji uplasował się Patryk Dudek. Zawodnik For Nature Solutions KS Apatora Toruń zajął 14. lokatę.

Holder zdecydował się na numer 8. Kolejni żużlowcy sięgnęli po „dwunastkę” oraz „dwójkę”. Lider klasyfikacji mistrzostw świata z kolei po dłuższym zastanowieniu postanowił wybrać numer 7. Dudek, mając niewielki wybór, skłonił się ku „jedenastce”.