Główny partner portalu

Greg Hancock/ fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Od dłuższego czasu mówi się o tym, że już niebawem cykl Grand Prix może się pojawić w miejscach z pozoru dla żużla egzotycznych. Wszystko za sprawą zmiany organizatora indywidualnych mistrzostw świata, którym od sezonu 2022 będzie Eurosport Events. Przedstawiciele firmy zapewniali, że będą chcieli poszerzać grono żużlowych fanów. Tajemnicze wpisy Grega Hancocka mogą świadczyć o tym, iż nowym miejscem na mapie cyklu mogą być Stany Zjednoczone. 

 

Czterokrotnych mistrz świata dodał na swój Instagram zdjęcie z informacją, że udaje się do Las Vegas. W relacji pojawił się także dopisek z zapytaniem, o to kiedy będziemy mieli turniej Grand Prix właśnie w tym mieście.

Jeżeli cykl Grand Prix trafiłby to Las Vegas, to najbardziej prawdopodobnym miejscem na rozegranie turnieju byłby stadion Allegiant Stadium. Obiekt został wybudowany w 2020 z myślą o organizacji przeróżnych sportowych wydarzeń. Co warte podkreślenia, mieści on aż 65 tysięcy widzów. Zmagania w takim miejscu z pewnością wzbogaciłyby rywalizację o indywidualne mistrzostwo świata.