Po ósmym wyścigu derbów Wielkopolski nastąpiła nieoczekiwana przerwa w zawodach. Wszystko za sprawą wydarzeń na drugim łuku ostrowskiego stadionu. Agresywnie zachowywali się kibice przyjezdnych.

Przed spotkaniem mówiło się o tym, że na trybunach może być gorąco. Spodziewano się jednak, co najwyżej, wyzwisk z obu stron, a nie scen jakie miały miejsce na drugim łuku. Jak poinformowano na antenie Canal+ Sport 5, mecz został przerwany przez pseudokibiców Fogo Unii Leszno. Na tor i w stronę kibiców gospodarzy poleciały różne przedmioty. Konieczna była interwencja ochrony. Aby doprowadzić sytuację do porządku potrzebne było około 20 minut.

Dodajmy, że na torze zdecydowanie lepiej prezentowali się zawodnicy Byków. Po ośmiu gonitwach tablica wyników wskazywała rezultat 32:16.