fot. Jędrzej Zawierucha
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Trwa dobry czas dla żużla we Wrocławiu. Zespół Betard Sparty Wrocław w ostatnich latach notuje sporo sukcesów sportowych, a do tego ściąga na swój stadion tłumy kibiców. Doskonałym przykładem jest sprzedaż wejściówek na pierwszy mecz PGE Ekstraligi 2024. Ten, kto odrobinę zaspał mógł mieć duży problem z zakupieniem biletu.

 

Pojedynek Betard Sparty Wrocław z NovyHotel Falubazem Zielona Góra ma wiele smaczków. Po pierwsze, jest to otwarcie całego sezonu w PGE Ekstralidze. Po drugie, do stolicy Dolnego Śląska przyjedzie ekipa, która słynie z zagorzałych kibiców, a do tego miała sporą przerwę od najwyższego szczebla rozgrywkowego. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie rywalizacją wrocławsko-zielonogórską było ogromne.

Tempo sprzedaży przerosło jednak wszelkie oczekiwania. Jak się okazuje, zainteresowanie wejściówkami było podobne… do meczów finałowych, które odbywały się na Stadionie Olimpijskim w ostatnich sezonach. O 12:08, czyli osiem minut po rozpoczęciu sprzedaży, na wszystkie miejsca na obiekcie zostały rozpoczęte transakcje. Pozostali fani mogli więc liczyć tylko na to, że ktoś zrezygnuje z kupna biletu i pojawi się on ponownie po paru minutach. Definitywnie ostatnia szansa dla fanów, którzy nie kupili wejściówek będzie w poniedziałek o 12. Wtedy w sprzedaży będą już jednak tylko miejsca stojące.


Takie dane wskazują na to, że we Wrocławiu wciąż trwa moda na żużel. Dowody na to mieliśmy już w poprzednich latach. W sezonach 2022-2023 to właśnie wrocławianie mogli się pochwalić najwyższą średnią frekwencją. W poprzednich rozgrywkach na Stadion Olimpijski chodziło średnio 13547 kibiców.

Zapowiada się więc na to, że w piątek fani będą świadkami prawdziwego święta na Stadionie Olimpijskim. Mecz z NovyHotel Falubazem Zielona Góra zaplanowany jest na godz. 18.

Żużel. Mocne słowa Thomsena. Ma dość srebra i dominacji Polaków – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Zielonogórzanie wstrzymali oddech. Groźny upadek Jensena w Poznaniu – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)