Żużel. Dobre wyniki Motowizji. Ćwierćfinał IMP w Rawiczu nachętniej oglądanym wydarzeniem

Błażej Kępka (w środku) debiutujący w roli eksperta na kanale Motowizja
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Już drugi sezon z rzędu fani czarnego sportu mogą cieszyć się możliwością oglądania na żywo niemalże wszystkich imprez żużlowych w roku kalendarzowym. Stacja telewizyjna Motowizja od 2020 roku transmituje zmagania 2. ligi żużlowej oraz niektóre zawody indywidualne.

 

Po sukcesie w 2020 roku, Motowizja zdecydowała o kontynuacji transmitowania żużla na swojej antenie. Do tej pory w sezonie 2021 najchętniej oglądaną imprezą na antenie Motowizji był rozegrany 22 kwietnia 2021 roku Ćwierćfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski w Rawiczu. Jeżeli chodzi o najniższą klasę rozgrywkową, fani najliczniej zasiedli przed telewizorami podczas spotkania  Lokomotivu Daugavpils przeciwko Landshut Devils.

Trzeba przyznać, że jak na niedawny debiut, kanał Motowizja może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami. Spragnieni zmagań żużlowych na żywo fani chętniej zasiadają przed telewizorami w dobie pandemii. Pierwszymi zawodami transmitowanymi w Motowizji w tym roku był Ćwierćfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski, który na żywo obejrzało aż 46 107 kibiców.

Drugą pod względem oglądalności imprezą był Finał Srebrnego Kasku w Bydgoszczy. Przed ekranem telewizorów zasiadło wówczas 37 148 osób. Najchętniej oglądanym meczem 2. ligi żużlowej było natomiast spotkanie pomiędzy drużynami zagranicznymi. Transmitowany przez Motowizję pojedynek pomiędzy Lokomotivem Daugavpils, a Landshut Devils obejrzało ponad 32 000 osób.

SEBASTIAN SIREK