Wiktor Przyjemski na spotkaniu z Tomaszem Gollobem. FOT. polonia.bydgoszcz.pl

We wtorek, 27 kwietnia, odbyła się trzecia runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Pierwsze zwycięstwa w tym sezonie odniosły drużyny KS Toruń, Bocar Włókniarza Częstochowa, Arged Malesy Ostrów Wielkopolski oraz Frencpol Falubazu Zielona Góra.

Pierwsze zawody w ramach grupy E odbyły się w Lesznie, już o godzinie 13:00. W nich najlepszą drużyną okazali się młodzieżowcy z Zielonej Góry, którzy zgromadzili na swoim koncie 47 punktów. Niepokonanym wśród zielonogórzan był Damian Pawliczak. Podopieczny Piotra Żyto wygrał wszystkie pięć biegów. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy Unii Leszno I. Prym w tej drużynie wiódł Kacper Pludra – zdobywca dwunastu punktów w pięciu startach. Na najniższym stopniu podium stanęła druga ekipa z Leszna – Unia Leszno II. Najwięcej oczek zdobył Hubert Jabłoński – siedem w czterech biegach.

Tuż po zawodach w Lesznie, o godzinie 16:00, odbył się turniej w Bydgoszczy. Zwycięzcą tego czwórmeczu okazał się KS Toruń. Zawodnicy z Grodu Kopernika zgromadzili czterdzieści punktów. Liderami drużyny byli Karol Żupiński oraz Krzysztof Lewandowski. Obaj zakończyli rywalizację z jedenastoma punktami w pięciu startach. Drugie miejsce zajęli gospodarze – Abramczyk Polonia Bydgoszcz. Genialny występ zanotował piętnastoletni Wiktor Przyjemski, który zakończył trzecią rundę DMPJ z kompletem osiemnastu punktów w sześciu startach. Tor pozwalał na jazdę po szerokiej, co skrzętnie wykorzystywał młody bydgoszczanin, umiejętnie rozpędzając swój motor na pierwszym łuku. Trzecie miejsce dla Maszewski GKM-u Grudziądz, dla którego najwięcej oczek zdobył Mateusz Bartkowiak (8 punktów).

Równolegle, co w Bydgoszczy, trwał turniej w Ostrowie. Pewny tryumf odnieśli gospodarze – Arged Malesa Ostrów, których suma punktów wyniosła czterdzieści cztery. Trio Jakub Krawczyk, Sebastian Szostak oraz Jakub Poczta skończyło zawody z dorobkiem dwunastu punktów w pięciu startach. Tuż za ostrowianami znaleźli się przedstawiciele Lokomotivu Daugavpils. Dla Łotyszy najlepiej punktowali Francis Gusts i Ričards Ansviesulis (11 punktów). Ex aequo na trzecim miejscu rywalizację zakończyli żużlowcy Orła Łódź oraz Budex Startu Gniezno, dla których odpowiednio najwięcej oczek zdobyli Aleksander Grygolec i Marcel Studziński (obaj po 8 punktów).

Ostatnim akordem dzisiejszych rywalizacji był czwórmecz w Rybniku. W nim najlepsze okazały się Lwy z Częstochowy (46 punktów), które zostawiły w pokonanym polu drużynę Sparty Wrocław. Liderem częstochowian był Jakub Miśkowiak, który w pięciu startach nie znalazł pogromcy, natomiast dla drużyny z Dolnego Śląska najwięcej oczek wywalczył Przemysław Liszka (12 punktów w 5 startach). Na najniższym stopniu podium uplasowali się gospodarze – Famur ROW Rybnik. Warto zaznaczyć, że Rekiny jechały tylko w dwuosobowym składzie, którego liderem był Mateusz Tudzież (10 punktów w 5 startach).

Wyniki 3. rundy DMPJ w Bydgoszczy (grupa B)