Żużel. Czas na pierwsze w tym sezonie zmagania reprezentacji Polski. Czy Polakom uda się obronić tytuł trzeci raz z rzędu? (ZAPOWIEDŹ)

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Już dziś na grudziądzkim torze odbędą się pierwsze w tym sezonie zmagania reprezentacji Polski. Drużyna Rafała Dobruckiego będzie walczyć w finale Drużynowych Mistrzostw Europy. Ściganie rozpocznie się o godzinie 14, a transmisja będzie dostępna na kanale TVP Sport.

 

Drużynowe Mistrzostwa Europy to zawody z krótką historią. Pierwsze z nich miały miejsce w 2022 roku, a więc do tej pory odbyły się dwa razy. Niekwestionowanym faworytem dzisiejszych zmagań jest oczywiście reprezentacja Polski. Wynika to z tego, że Polska do tej pory wygrywała każde zawody DME. Oprócz Polaków, na podium stawali także Duńczycy oraz Brytyjczycy. Ci drudzy tym razem nie startują, więc groźnym przeciwnikiem dla naszej reprezentacji będą z pewnością Duńczycy. Mimo tego, sam trener kadry – Rafał Dobrucki, przyznał na konferencji, że muszą uważać także na Szwedów.

Polacy w finale mieli już zapewnione miejsce, zaś pozostałe drużyny walczyły o wejście do stawki. Półfinał w Pardubicach zwyciężyli Duńczycy, a w Gdańsku – Szwedzi. Dodatkowo do finału weszła reprezentacja, która zajęła drugie miejsce w półfinale i miała więcej punktów niż druga drużyna z innego półfinału. Takim sposobem to Czesi uzupełniają stawkę.

– Mamy worek medali. Nie jest on lekki. Dźwigamy go jednak i liczymy, że dorzucimy kolejny medal – mówi Rafał Dobrucki

Czy Polakom uda się obronić tytuł trzeci raz z rzędu? Przekonamy się już dziś. Transmisja rozpocznie się o godzinie 13:35 na kanale TVP Sport, a zawodnicy staną pod taśmą o godzinie 14.

Lista startowa:

Dania: 1. Mikkel Michelsen, 2. Anders Thomsen, 3. Rasmus Jensen, 4. Mads Hansen, 17. Bastian Pedresen

Polska: 5. Bartosz Zmarzlik, 6. Patryk Dudek, 7. Przemysław Pawlicki, 8. Piotr Pawlicki, 18. Wiktor Przyjemski

Szwecja: 9. Jacob Thorssell, 10. Antonio Lindbaeck, 11. Fredrik Lindgren, 12. Kim Nilsson, 19. Casper Henriksson

Czechy: 13. Daniel Klima, 14. Vaclav Milik, 15. Jan Kvech, 16. Jan Macek, 20. Adam Bednar

Image