Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Mówi się, iż zima jest to taki sezon ogórkowy w speedwayu, choć ja uważam zgoła inaczej. Żużlowcy wylewają siódme poty, żeby sprostać trudom sezonu. Metodyka przygotowań sportowców bywa różna, ale cel każdy ma taki sam-być silnym, gibkim, a przy tym skutecznym. Mateusz Cierniak, który zaliczył wspaniały sezon, zdobywając z Platinum Motorem Lublin Drużynowe Mistrzostwo Polski oraz po raz drugi został najlepszym juniorem globu, wybrał squash jako uzupełnienie swoich treningów. Wychowanek Unii Tarnów wraz ze swoimi zespołowymi kolegami ćwiczy pod okiem trenera Rafała Kozłowskiego.

 

Celem tych zajęć, oprócz ogólnego rozwoju, jest również zabawa ruchem oraz aktywnością fizyczną jako taką. Squash zdecydowanie temu służy, ma zdecydowanie pozytywny wpływ na refleks i wytrzymałość. Ciepło na kanale Speedway Ekstraligi o tym sporcie mówił aktualnie najlepszy zawodnik do lat 21.

-Lubię, podoba mi się! Jakieś doświadczenie w tym wcześniej miałem, a parę razy udało mi się pograć, więc jest to jak najbardziej fajne uzupełnienie w kontekście przygotowania do sezonu-zaznaczył Mateusz Cierniak

Syn Mirosława Cierniaka wskazał, że w trakcie sezonu lubi również grywać w squasha, aby prócz podtrzymania na wysokim poziomie swojej kondycji przede wszystkim się zrelaksować.

Ciekawe wspomnienia związane ze squashem przywołał szkoleniowiec młodych „Koziołków” Rafał Trojanowski, który śmiało można powiedzieć, także zna tajniki tej dyscypliny.

-Za swoich czasów jak jeszcze jeździłem na żużlu, zacząłem uprawiać ten sport. Jest to idealne przygotowanie przedsezonowe do żużla. To bardzo szybki sport z dużą dynamiką. Zawodnik rozwija szybkość, refleks, a każda decyzja musi być szybko podejmowana podobnie jak na torze. Uważam, że to super urozmaicenia oraz odskocznia od treningowej rutyny-powiedział były żużlowiec.

Postępy w grze swoich podopiecznych dostrzegł trener Kozłowski, który zwrócił uwagę, że z wymiany na wymianę szło żużlowcom coraz lepiej.

CAŁY MATERIAŁ OBEJRZYSZ TUTAJ