Żużel. Betard Sparta ma trzeciego gościa! Utalentowany Łotysz porozumiał się z wrocławskim klubem

Francis Gusts. fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Francis Gusts dołączył do grona zawodników, którzy w sezonie 2021 będą pełnili rolę gościa w ekipie Betard Sparty Wrocław. Łotysz ma zabezpieczać drużynę ze stolicy Dolnego Śląska przede wszystkim na wypadek wykrycia koronawirusa u zawodników U24.

Gusts ma za sobą bardzo dobry sezon w eWinner 1. Lidze. 18-latek wykręcił średnią 1,529 punktu na bieg i był jednym z najlepszych juniorów w rozgrywkach. Po spadku z Lokomotivem Daugavpils do 2. Ligi Żużlowej nieoczekiwanie postanowił on zostać w łotewskim klubie i walczyć z nim o powrót na zaplecze PGE Ekstraligi.

– Betard Sparta Wrocław wzmocniła się kolejnym zawodnikiem w roli “Gościa”. Tym razem jest to zawodnik spełniający kryterium U-24. Wybór sztabu szkoleniowego Betard Sparty padł na utalentowanego Łotysza – Francisa Gustsa – napisano w komunikacie wrocławskiego klubu.

Przypomnijmy, że pozostałymi gośćmi w szeregach wrocławian są zawodnicy, którzy byli wcześniej związani z czterokrotnymi mistrzami Polski. W przypadku stwierdzenia zakażenia koronawirusem u jednego z pięciu najlepszych spartan, w składzie wrocławian mogą się pojawić Andrzej Lebiediew i Jakub Jamróg.

CZYTAJ TAKŻE:

Francis Gusts: Poza żużlem lubię śpiewać w chórze. Speedway zacząłem uprawiać przypadkiem