Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Coraz więcej klubów zdradza szczegóły dotyczące planowanego wyjazdu na tor przed sezonem 2023. Poznańskie Skorpiony zamierzają rozpocząć wspólne treningi 17 marca. Tomasz Bajerski, opiekun PSŻ-u uważa, że wcześniejsze wyjeżdżanie na tor mija się z celem.

 

Żużlowcy są na końcowym etapie szykowania się do rozgrywek pod kątem fizycznym. Spora część z nich udaje się teraz na zgrupowania z drużynami bądź organizuje sobie wyjazdy we własnym zakresie. Przygotowania beniaminka 1. Ligi Żużlowej przebiegają zgodnie z planem.

– Cały czas mam bardzo dobry kontakt z zawodnikami. Dziś to nie jest problem cały czas być na bieżąco z postępami zawodników. Każdy z nich jak pójdzie na siłownię czy inny trening ma możliwość przesłania zdjęcia i pokazania wyników. Z komunikacją nie ma żadnego problemu. Dziś zawodnicy podchodzą do tematu bardzo profesjonalnie, jesteśmy na dobrej drodze – mówił Tomasz Bajerski podczas niedawnej konferencji prasowej PSŻ-u w ramach „Poznan Speedway Business Club”.

Choć kibice już bardzo chcieliby oglądać pierwsze treningi swojej drużyny, to w przypadku ekipy z Poznania na bardzo szybki wyjazd na tor nie ma co liczyć. Opiekun PSŻ-u tłumaczy, że przy obecnym terminarzu rozgrywek ligowych optymalną datą na pierwszy trening jest połowa marca.

– Ja uważam, zresztą podobnie jak zawodnicy, że nie warto wyjeżdżać zbyt wcześnie. Pamiętajmy, że sprzęt po 25 biegach powinien iść na serwis. Treningi i sparingi muszą być więc optymalnie rozplanowane, aby ten sprzęt po prostu szanować. Wszystko posprawdzamy i będziemy gotowi do rozgrywek. Mamy zaplanowany pierwszy trening na 17 marca. Wcześniej niektórzy zawodnicy pojadą sprawdzić się do Szwecji, Danii czy na Węgry, więc część z nich będzie rozjechana – dodawał szkoleniowiec ekipy ze stolicy Wielkopolski.

Po wspólnych treningach poznaniacy odjadą mecze sparingowe. Klub przedstawił, że zmierzy się w nich z ekipami z Gniezna, Rawicza oraz Daugavpils. Pierwszą potyczką ligową PSŻ-u będzie natomiast rywalizacja z Trans MF Landshut Devils.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Poznał swoją obecną partnerkę przez… Facebooka. „Pomyślałem, że warto spróbować” – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Jarosław Hampel: To wielka sprawa, że mogę być kapitanem w mistrzowskiej drużynie – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)