fot. Motor Lublin
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Po odejściu Mikkela Michelsena do Częstochowy było jasne, że nowi mistrzowie Polski będą musieli wybrać jego następcę w roli kapitana zespołu. Decyzja została podjęta w trakcie obozu przygotowawczego w Calpe. Nowym kapitanem Koziołków został najbardziej doświadczony z drużyny – Jarosław Hampel.

 

Decyzja ta od początku wydawała się naturalnym ruchem. „Mały” jest bowiem w tym momencie zawodnikiem z najdłuższym stażem w zespole aktualnych mistrzów Polski – będzie to dla niego już czwarty sezon z rzędu. Ponadto, w środowisku żużlowym Hampel jest bardzo szanowany i lubiany, a fakt posługiwania się przez niego językiem angielskim na wysokim poziomie jest dodatkowym atutem. Podczas narad nie będzie miał problemów z przekazywaniem uwag zarówno Polakom, jak i zagranicznym zawodnikom.

40-latek był bardzo zadowolony z objęcia nowej funkcji. – To wielka sprawa, że mogę być Kapitanem w mistrzowskiej drużynie Motoru Lublin w sezonie 2023. To ogromnie motywujące, że koledzy z drużyny wybrali właśnie mnie. Dziękuję! – napisał Hampel na swoich mediach społecznościowych.

Utytułowany żużlowiec miał duży udział w zdobyciu przez Koziołki pierwszego mistrzostwa Polski. Po słabszym początku sezonu nastąpiła znaczna poprawa i ostatecznie zakończył sezon ze średnią 1,868 punktu na bieg. Pierwszy mecz w roli kapitana Motoru odjedzie 9 kwietnia przeciwko Betard Sparcie Wrocław.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Jarosław Hampel: Czułem, że mogę walczyć ze wszystkimi. Coś więcej niż liga? Dlaczego nie

Żużel. Komentator na obozie z Koziołkami. Szef żużla w Canal Plus tłumaczy – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)