Kevin Fajfer. fot. Ola Gandurska/media klubowe Startu Gniezno
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Żadnej osobie związanej z wielkopolskim żużlem nie będzie obca postać Romana Szterby, który przez ponad 30 lat związany był ze Startem Gniezno. Znany kierownik startu w ponad godzinnej rozmowie na kanale YouTube’owym IDHSTV przybliżył kibicom kulisy swojej przygody z gnieźnieńskim klubem. Nie zabrakło w niej także ciekawostek i historii nietypowych.

 

Przypomnijmy, że Roman Szterba to postać, która w Gnieźnie jest określana niemal legendą. Przez ponad 30 lat był związany ze Startem. W większości tego czasu pełnił funkcję kierownika startu, ale, jak sam wspomina, na początku bywało, że można go było spotkać jadącego polewaczką czy ciągnikiem.

W rozmowie z Romanem Szterbą nie zabrakło rozważań na temat jego doświadczeń na linii startu. Kierownik wspominał także wiele interesujących historii zarówno tych miłych jak i tych, z perspektywy widza, przerażających. Polecamy rozmowę, którą można obejrzeć klikając TUTAJ lub w poniższy odnośnik. Z Romanem Szterbą rozmawiał Jacek Drożdż, dziennikarz oraz pasjonat historii Startu Gniezno.

CZYTAJ TAKŻE

Żużel. Wybrzeże łata dziury w składzie. Klub pozyskał dwóch nowych zawodników

Żużel. Sukces Polaków w Daugavpils! Trzech Biało-Czerwonych z awansem!