Główny partner portalu

Piotr Protasiewicz. Foto: Łukasz Forysiak, Falubaz Zielona Góra
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

30 lat temu egzamin na licencję żużlową pozytywnie przeszedł kapitan Marwis.pl Falubazu Zielona Góra, Piotr Protasiewicz. Obecny sezon jest jego trzydziestym w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Protasiewicz jest rekordzistą pod względem liczby meczów i biegów w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju. Na swoim koncie ma wiele sukcesów, m.in. złoto Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, złoto Indywidualnych Mistrzostw Polski czy złote medale Drużynowych Mistrzostw Polski, Mistrzostw Polski Par Klubowych czy Drużynowego Pucharu Świata.

Jak informuje zielonogórski Falubaz, do żużlowca do licencji przygotowywał do nieżyjący już trener Jan Grabowski. – Niesamowity fachowiec. Miał niesamowitą rękę do szkolenia, szczególnie w tych pierwszych latach od przyjęcia do szkółki do zdania licencji – wspomina kapitan na łamach serwisu Falubazu. A w pierwszym ligowym biegu rywalami PePe byli: Lars Gunnestad, Cezary Owiżyc i Bobby Ott. Był to początek jego niezwykle bogatej w tytuły, rekordy i osiągnięcia kariery.