Świetne wieści zza Oceanu! Iga Świątek pokonała Arynę Sabalenkę 3:6, 6:1, 6:4 i zameldowała się w finale wielkoszlemowego US Open.

W początkowej fazie pierwszego seta obie zawodniczki toczyły wyrównany bój, przeplatając skuteczne zagrania prostymi błędami. Tych drugich więcej popełniła jednak Świątek, która przegrała aż trzy gemy przy własnym podaniu, sama przełamując rywalkę zaledwie raz. Ostatecznie poniosła w tej partii porażkę 3:6.

Polka rozpoczęła drugi set z mocnym postanowieniem poprawy. Szybko przełamała Białorusinkę, a następnie systematycznie powiększała nad nią przewagę. Grała przy tym ładny dla oka i skuteczny tenis. W efekcie udało jej się doprowadzić do remisu w meczu poprzez wygraną aż 6:1.

Trzeci set stał pod znakiem niesamowitej pogoni w wykonaniu Świątek. Raszynianka dwukrotnie przegrywała gema przy własnym podaniu, by po chwili odrabiać straty. Sama przełamała rywalkę po raz trzeci w najlepszym możliwym momencie, wygrywając gema na wagę zwycięstwa 6:4.

W finale Polka zmierzy się z Ons Jabeur.