Główny partner portalu

W 2019 r. finał Złotego Kasku wygrał Krzysztof Kasprzak. Czy w tym roku obroni trofeum?
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Po siedmiu latach przerwy TAURON Speedway Euro Championship wraca na Millenium Stadium w ramach trzeciej rundy Indywidualnych Mistrzostw Europy. Zawody odbędą się 22 sierpnia.

Ostatni raz Gorican było gospodarzem rundy TAURON SEC 14 września 2013 roku. Kibice byli świadkami emocjonujących zawodów, które zakończyły się zwycięstwem reprezentanta Polski, Krzysztofa Kasprzaka. Co ciekawe, „KK” wystąpił w tych zawodach dzięki jednorazowej „dzikiej karcie” przyznanej mu przez organizatorów cyklu.

Millenium Stadium będzie trzecią areną zmagań tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Europy. Jak dotąd, poznaliśmy dwa obiekty, na których zawodnicy rozpoczną oraz zakończą TAURON Speedway Euro Championship 2020. Inauguracja cyklu odbędzie się w duńskim Vojens, finałowa runda zostanie rozegrana na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Tegoroczny cykl TAURON SEC zapowiada się bardzo ciekawie ze względu na zmiany regulaminowe, które zostały wprowadzone pod koniec zeszłego roku. W nadchodzącej edycji Indywidualnych Mistrzostw Europy, zawodnicy będą walczyć nie tylko o medale, ale również o przepustkę do cyklu FIM Speedway Grand Prix 2021. Awans zwycięzcy TAURON SEC do cykl Grand Prix jest dodatkową motywacją dla wszystkich zawodników biorących udział w Indywidualnych Mistrzostwach Europy.

Pięciu zawodników zapewniło sobie start w tegorocznym cyklu Indywidualnych Mistrzostw Europy. Te miejsca należą do Mikkela Michelsena, Grigorija Laguty, Leona Madsena, Kacpra Woryny oraz Bartosza Smektały. O kolejne miejsca w stawce, zawodnicy walczyć będą podczas eliminacji, które zakończą się 6 czerwca w Krsko. Pozostałe pięć zajmą Ci, którzy otrzymają stałe „dzikie karty”.