Mistrzostwa Świata Speedway’u

2020-04-29 17:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Speedway

2020-02-29 20:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Finał ICE SPEEDWAY

2020-02-28 18:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Polski

2020-02-22 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Szwecji

2020-02-20 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Australii

2020-03-19 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Na kogo postawią w Gorzowie? “Bartkowiak jest głównym filarem”

Mateusz Bartkowiak. Od niego też sporo będzie zależeć. FOT. JĘDRZEJ ZAWIERUCHA

Kadra formacji seniorskiej Stali Gorzów Wielkopolski jest już znana, a jedyną niewiadomą pozostaje obsada miejsc młodzieżowych. Pewniakiem do meczowego składu wydaje się Mateusz Bartkowiak, a o rolę drugiego juniora będą walczyć Kamil Nowacki i Wiktor Jasiński. – Walka będzie na torze, a nie w parkingu, naszych relacji z Wiktorem nic nie zepsuje – zapewnia Kamil Nowacki.

Młodzi gorzowianie spędzili ostatnio kilka dni na zgrupowaniu w Szpindlerowym Młynie. – Bardzo podobały mi się trasy narciarskie. Wszystkim nam się tam podobało. Uroku dodawał fakt, że byliśmy jednak za granicą – podkreśla Mateusz Bartkowiak w rozmowie z oficjalną stroną Stali. Oprócz zajęć praktycznych zawodnicy Stali odbywali również treningi z psycholog Julią Chomską oraz fizjoterapeutą Jerzym Buczakiem.

W kadrze Stali jest czterech młodzieżowców. 16-letni Kamil Pytlewski będzie w nadchodzącym sezonie reprezentował barwy PSŻ Poznań, gdzie trenerem jest szkoleniowiec gorzowskiej młodzieży, Piotr Paluch. Trzech pozostałych juniorów – Mateusz Bartkowiak, Wiktor Jasiński i Kamil Nowacki – będzie walczyć o dwa miejsce w meczowym składzie Stali w PGE Ekstralidze. – Na pewno Mateusz Bartkowiak będzie głównym filarem wśród juniorów, bo jest wśród nas najbardziej doświadczonym zawodnikiem. Mnie pozostanie walczyć o miejsce z Kamilem Nowackim – tłumaczy na łamach strony Stali Jasiński. – Ja mogę obiecać, że walka pomiędzy mną, a moim przyjacielem Wiktorem będzie na torze, a nie w parkingu, a naszych relacji nic nie zepsuje – dodaje Nowacki.

W poprzednim sezonie Kamil Nowacki reprezentował barwy pierwszoligowej Ostrovii Ostrów Wlkp. i zdobywał średnio 0,848 punktu na bieg. Z kolei Mateusz Bartkowiak zakończył sezon ze średnią 0,618, ale on jeździł w PGE Ekstralidze. Z kolei Wiktor Jasiński startował jedynie w zawodach młodzieżowych.

W kadrze Stali Gorzów jest jeszcze Rafał Karczmarz, jednak wszystko wskazuje na to, że nie będzie on kontynuował żużlowej kariery. Kilka dni temu rozliczył się już z klubowego sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.