Skoki narciarskie. Turniej Czterech Skoczni rozpoczęty zwycięstwem Wellingera. Dobry występ Stocha w drugiej serii

Piotr Żyła / fot. Polski Komitet Olimpijski

Konkursem w Oberstdorfie rozpoczął się 72. Turniej Czterech Skoczni. Zawody wygrał Andreas Wellinger. Drugi był Ryoyu Kobayashi. Na trzeciej pozycji uplasował się Stefan Kraft.

Początek zawodów odbywał się w dość trudnych i wietrznych warunkach. Wśród Polaków najlepiej poradził sobie Kamil Stoch, który po skoku na 117 m awansował z 24. pozycji jako lucky loser. W drugiej serii zobaczyliśmy także Dawida Kubackiego oraz Piotra Żyłę. Swoją dominację od początku pokazywali Niemcy i Austriacy. Pierwsza seria zakończyła się zwycięstwem późniejszego triumfatora Andreasa Wellingera, który zdołał przeskoczyć rozmiar skoczni i osiągnął 139,5 m.

Finałowa odsłona w wykonaniu Polaków wyglądała już zdecydowanie lepiej. Na początek Piotr Żyła skoczył 132,5 m i zakończył konkurs na 28. pozycji. Z kolei Dawid Kubacki osiągnął 130 m i był 27. Najwyżej wśród Polaków konkurs zakończył Kamil Stoch. 133 m z drugiej serii sprawiły, że końcowo w zawodach był 17. Cały konkurs zwyciężył reprezentant gospodarzy Andreas Wellinger, ale jego przewaga nad Ryoyu Kobayashim nie była zbyt wysoka. Na podium załapał się także Austriak Stefan Kraft.