Skoki narciarskie. Kobayashi wygrywa 72. Turniej Czterech Skoczni, a Kraft konkurs! Najlepszy konkurs Polaków w sezonie

Święto Trzech Króli tradycyjnie rozstrzygnęło losy 72. Turnieju Czterech Skoczni. Japończyk Ryoyu Kobayashi dopiął swego, wygrywając prestiżowy turniej. Oprócz zawodnika z kraju kwitnącej wiśni na podium TCS stanęli Andreas Wellinger oraz Stefan Kraft. Najlepszy konkurs w sezonie zaliczyli także polscy skoczkowie.

Podopieczni Thomasa Thurnbichlera zaliczyli najlepsze zawody w sezonie. Punkty zdobyło aż pięciu Polaków. Najlepszym z biało-czerwonych okazał się Aleksander Zniszczoł, który ukończył konkurs na szesnastym miejscu.  W drugiej dziesiątce znalazł się także Paweł Wąsek oraz Dawid Kubacki, zajmując odpowiednio 18 i 19 pozycję. Kamil Stoch oraz Piotr Żyła zajęli 21 oraz 29 lokatę. Maciej Kot nie zapunktował, gdyż odpadł w parze z Danielem Tschofenigiem.

Zwycięstwo w ostatnim konkursie Turnieju Czterech Skoczni zaliczył Austriak, Stefan Kraft. Na drugim stopniu podium konkursu zobaczyliśmy także Japończyka, Ryoyu Kobayashiego. Ostatnie, najniższe miejsce na podium zajął Słoweniec, Anze Lanisek. Powrót do czołowej dziesiątki zanotował Norweg, Halvor Egner Granerud, oddając w końcu dwa dobre skoki podczas konkursu.

Swoją przewagę w klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni obronił, a wręcz powiększył Ryoyu Kobayashi. Oznacza to, że zgarnął trzeciego Złotego Orła w swojej karierze, czyli ma tyle samo zwycięstw w TCS co chociażby Kamil Stoch. Drugie miejsce w prestiżowym turnieju zajął Niemiec Andreas Wellinger, a trzecie miejsce padło łupem lidera Pucharu Świata, Stefana Krafta.