Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

To, o czym mówiło się jakiś czas, stało się faktem. Premier RP, Mateusz Morawiecki, poinformował, że nasz kraj zorganizuje mistrzostwa świata siatkarzy w 2027 roku!

 

Polacy wygrywając w Rzymie ponownie udowodnili, że są ścisłej czołówce jeżeli chodzi o siatkówkę na świecie. To z kolei sprawiło, że FIVB ponownie postanowiło przyznać nam prawa do organizacji najważniejszej siatkarskiej imprezy na świecie. Taką nowinę oficjalnie przekazał w Zakopanem premier RP, Mateusz Morawiecki.

– Polska jest domem dla światowej siatkówki. Polacy kochają tę dyscyplinę sportu, a rok był dla nas fenomenalny – mówił premier.

W uroczystości wziął udział również kapitan naszej reprezentacji, Bartosz Kurek, a także Sebastian Świderski, prezes PZPS, oraz Minister Sportu i Turystyki, Kamil Bortniczuk.

Dla Polski będzie to kolejna okazja do organizacji tej imprezy. Przypomnijmy, że nasz kraj organizował mistrzostwa świata w roku 2014, gdy zostaliśmy mistrzami, oraz 2022.

Na tym jednak nie koniec. Polska będzie się również ubiegać o organizację igrzysk olimpijskich w 2036 roku. O tym poinformował z kolei na uroczystości w Zakopanem Prezydent RP, Andrzej Duda.