Polscy siatkarze mieli większe ambicje, ale z brązowego medalu też się cieszyli Fot. eurovolley.cev.eu

Świetne wieści z Bolonii. Polscy siatkarze pokonali Iran w Lidze Narodów, dzięki czemu zameldowali się w półfinale. Nasi reprezentanci pokazali w tym meczu różne oblicza, jednak ostatecznie to oni okazali się lepsi od swoich rywali.

Irańczycy już w pierwszym secie postawili twarde warunki. Polacy zdołali jednak wypracować kilkupunktową przewagę i ostatecznie wygrali tę partię 25:21. W drugiej kibice zgromadzeni na trybunach w Bolonii byli z kolei świadkami emocjonującej końcówki, w której lepsi okazali się Persowie 26:24.

W trzecim secie rywalizacja ponownie była bardzo zacięta, jednak przy stanie 14:14 podopieczni Nikoli Grbića zdołali odskoczyć i ostatecznie zwyciężyli 25:18. Czwartą partię Polacy rozpoczęli fatalnie, co zaważyło na końcowym wyniku 25:16 na korzyść Irańczyków. Na Tie Breaka nasi zawodnicy wyszli kompletnie odmienieni, co zaowocowało zwycięstwem 15:7 w secie i 3:2 w całym meczu.

Dzięki zwycięstwu Polacy awansowali do półfinału Ligi Narodów. W nim zmierzą się w sobotę ze Stanami Zjednoczonymi.