Bartosz Smektała kolekcja
lotto partner główny serwisu
betard
wt. Sty 28, 2020
wlodzimierz-luczak-wykonczenia-wnetrz
Polcopper

One Sport

SEC 2019 szansą na odrodzenie dyscypliny

Po opublikowaniu terminarza TAURON Speedway Euro Championship znamy już wszystkie lokalizacje najistotniejszych żużlowych turniejów w sezonie 2019. Organizatorzy IME zadbali o to, aby speedway był widoczny w wielu miejscach Starego Kontynentu.

Kibiców, którzy uwielbiają zwiedzać miasta organizujące żużlowe turnieje, z pewnością zachwyca różnorodność w kwalifikacjach do SEC 2019. To także dobry pomysł na promocję żużla w miejscach, w których został on nieco zapomniany. Zawodnicy udadzą się bowiem aż do pięciu państw. Pierwsza runda kwalifikacyjna odbędzie się w Gorican (Chorwacja), a druga w Poznaniu (obie 27 kwietnia). Kolejne dwie rundy żużlowcy odjadą 1 maja w Równem (Ukraina) i Krsku (Słowenia). Decydujące rozstrzygnięcia o tym, kto wystąpi w głównym cyklu, poznamy z kolei 25 maja podczas SEC Challenge w Nagyhalasz (Węgry).

Finały natomiast będą rozgrywały się w miastach dobrze znanych w żużlowym środowisku. Rywalizacja rozpocznie się 13 lipca w niemieckim Gustrow. Następnie żużlowcy udadzą się do Torunia i Vojens (Dania), które zastąpiły w terminarzu Gniezno i Daugavpils (Łotwa). Cykl, podobnie jak przed rokiem, zamknie impreza na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Zatem współgospodarzami rozgrywek będzie w najbliższym sezonie aż siedem państw.

W tegorocznym SEC zagwarantowany udział ma pięciu najlepszych zawodników cyklu z poprzedniego sezonu. Są to: Leon Madsen, Jarosław Hampel, Robert Lambert, Mikkel Michelsen oraz Antonio Lindbaeck. Do tej piątki dołączy kolejnych pięciu żużlowców, którym uda się wywalczyć awans w turniejach kwalifikacyjnych. Ostatnie pięć miejsc zostanie rozdanych przez organizatorów w formie dzikich kart.

Kalendarz eliminacji do Speedway Euro Championship 2019:

27 kwietnia – 1. runda kwalifikacyjna – Goričan (Chorwacja)
27 kwietnia – 2. runda kwalifikacyjna – Poznań (Polska)
1 maja – 3. runda kwalifikacyjna – Równe (Ukraina)
1 maja – 4. runda kwalifikacyjna – Krsko (Słowenia)
25 maja – SEC Challenge – Nagyhalász (Węgry)

Rundy finałowe Speedway Euro Championship 2019:

13 lipca – 1. Finał SEC – Gustrow (Niemcy)

27 lipca – 2. Finał SEC – Toruń (Polska)

10 sierpnia – 3. Finał SEC – Vojens (Dania)

28 września – 4. Finał SEC – Chorzów (Polska)

BARTOSZ RABENDA