Przyznano dzikie karty na cykl IMŚJ! Polak, Niemiec, Australijczyk

Bartosz Smektała.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Znamy pełną listę startową Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów 2019. Dzikiej karty nie otrzymali m.in. Amerykanin Luke Becker i Brytyjczyk Daniel Bewley, który po ciężkiej kontuzji jest bez formy.

Karty powędrowały do obrońcy trofeum – Bartosza Smektały, Jaimona Lidseya oraz szerzej nieznanego Niemca, Dominika Mösera.

Smektała to indywidualny mistrz świata juniorów sprzed roku, a tytuł zdobył w niesamowitych okolicznościach. W ostatniej rundzie IMŚJ 2018 w Pardubicach odrobił sześć punktów straty do Maksyma Drabika i zgarnął tytuł mistrzowski. Polak nie wziął udział w sobotnich eliminacjach ze względu na udział w SEC Challenge, który odbył się w Nagyhalasz.

Jaimon Lidsey to dwukrotny indywidualny mistrz Australii do lat 21 i jeden z najbardziej zapracowanych zawodników w tym sezonie. Młodzieżowiec reprezentuje barwy pięciu zespołów. W Polsce ściga się dla Fogo Unii Leszno oraz Stainer Unii Kolejarz Rawicz, a w Anglii reprezentuje barwy Belle Vue Aces. Lidsey startuje także w niemieckiej Bundeslidze, w której reprezentuje barwy ACL Landshut Devils oraz w duńskiej Metal Speedway Lidze, gdzie ściga się dla Grindsted Speedway Klubu. Australijczyk wystartował w rundzie eliminacyjnej FIM Speedway U21 World Championship w Pardubicach, gdzie zajął piąte miejsce.

Ostatnie miejsce otrzymał Dominik Möser. Niemiecki zawodnik z pewnością będzie liczył się w walce podczas drugiej rundy tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, która odbędzie się w Güstrow.

Cykl FIM Speedway U21 World Championship 2019 wystartuje 22 czerwca w Lublinie. Druga runda odbędzie się w Güstrow (14 września), a ostatnia, decydująca 4 października w Pardubicach. 

Lista startowa FIM Speedway U21 World Championship 2019:
1. Jonas Jeppesen
2. Robert Lambert
3. Maksym Drabik
4. Jan Kvech
5. Dominik Kubera
6. Frederik Jakobsen
7. Nick Skorja
8. Tom Soerensen
9. Gleb Czugunow
10. Wiktor Lampart
11. Patrick Hansen
12. Rafał Karczmarz
13. Bartosz Smektała
14. Jaimon Lidsey
15. Dominik Möser

Zawodnicy rezerwowi:
1. Filip Hjelmland
2. Jordan Stewart
3. Lukas Fienhage
4. Artiom Trofimow
5. Luke Becker