Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Macie ochotę na przejażdżkę z Erikiem Gundersenem oraz Perem Jonssonem? Oczywiście nie bezpośrednio, ale w Yorkshire City na ulice wyjechały autobusy sygnowane ich imionami. Wszystko za sprawą zagorzałego, wieloletniego fana z Bradford, który na co dzień jest kierowcą tychże autobusów. Udało mu się przekonać kierownika brytyjskiego przewoźnika do tego, aby autobusy ochrzcić imionami żużlowych legend.

Niestety, obaj byli mistrzowie odnieśli kontuzje, kończące ich kariery sportowe. Wspomnienia oraz pamięć jednak nigdy nie giną. W tym konkretnym przypadku wspomnienia o legendach poruszają się po ulicach Yorkshire w postaci autobusów przewożących ludzi, należących do brytyjskiej linii „First”, kursujących na 17 trasach.

Inicjatorem pomysłu jest John Murphy, wieloletni, zagorzały fan z Bradford. Jak sam wspomina, od zawsze chciał w jakiś sposób zaszczepić żużel w lokalnym środowisku.

– Pracuję dla przewoźnika First jako kierowca od 20 lat. Jesteśmy jednym z największych przewoźników w Wielkiej Brytanii. Wpadłem na pomysł, aby część z naszych busów oznaczyć nazwiskami żużlowych legend, mistrzów świata – Pera Jonssona oraz Erika Gundersena. Udało mi się namówić mojego kierownika, który jednocześnie pomógł mi to wszystko zorganizować. A dziś po ulicach jeżdżą busy, o wdzięcznych imionach Per i Erik, na cześć byłych wielkich mistrzów – mówił na łamach Speedway Star John Murphy.

SEBASTIAN SIREK