Po Bandzie Top 5 #5: Sajfutdinow dzięki akcji dekady zwyciężył w głosowaniu

FOT. MATEUSZ DZIERWA
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W miniony weekend nie mieliśmy zbyt wielu spotkań w PGE Ekstalidze, ale za to nadrobiliśmy ligowe zaległości. Po meczu MRGARDEN GKM-u z Get Well możemy wreszcie opublikować wyniki naszego głosowania na najlepszego żużlowca piątej kolejki. Jak się okazało, nie zapomnieliście czego dokonał pewien Rosjanin w meczu forBET Włókniarza Częstochowa z Fogo Unią Leszno.

Przypominamy, że w zestawieniu uwzględniamy pięciu najlepszych zawodników głosowania. Każdy zawodnik, który znajdzie się w najlepszej piątce ma doliczany do swojego dorobku punkt. Dodatkowe dwa oczka przyznajemy za miano najlepszego żużlowca kolejki.

Wyniki głosowania PO BANDZIE TOP 5 w piątej kolejce PGE Ekstraligi:

5. Jason Doyle (Get Well Toruń) – 8,3% głosów (czterokrotnie w TOP 5)

Australijczyk w meczu z MRGARDEN GKM-em Grudziądz kolejny raz w tym sezonie bronił honoru drużyny z Torunia. Gdyby nie Doyle, Get Well nie zdobyłby trzydziestu punktów w tak ważnym dla kibiców meczu derbowym. 33-latek ma niesamowicie pracowity sezon w PGE Ekstralidze. „Doyley” pojechał już w 42 biegach i jako pierwszy przekroczył granicę 100 zdobytych punktów.

4. Martin Vaculik (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – 9,3% głosów (trzykrotnie w TOP 5)

Słowak w piątej kolejce potwierdził, że jest transferowym strzałem w dziesiątkę. Vaculik poprowadził zielonogórzan do pewnego zwycięstwa nad Speed Car Motorem Lublin. Lider Stelmet Falubazu stracił w tym meczu tylko punkt, który wyszarpał mu Paweł Miesiąc. Po tym szalonym pojedynku zawodnicy długo nie mogli opanować emocji i skończyło się na słownej przepychance w parku maszyn.

3. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno) – 11,1% głosów

Większość kibiców spodziewała się w Częstochowie arcyciekawego meczu, w którym walka o zwycięstwo będzie się toczyć do ostatniego wyścigu. Tymczasem leszczynianie błyskawicznie odczytali tor Lwów i po dziesięciu biegach było pewne, że wywiozą z Olsztyńskiej dwa punkty. Jednym z dwóch zawodników, którzy nie stracili punktów w meczu z forBET Włókniarzem był właśnie Kołodziej. „Koldi” pojechał w czterech biegach i przywiózł 10 punktów z dwoma bonusami.

2. Bartosz Zmarzlik (truly.work Stal Gorzów) – 13% głosów (trzykrotnie w TOP 5)

Można powiedzieć, że Zmarzlik pojechał w piątej kolejce tradycyjny mecz na swoim ulubionym torze. Kapitan truly.work Stali najczęściej przyjeżdżał do mety na długo przed rywalami. W spotkaniu zdobył 14 punktów, a jego jedynym pogromcą okazał się być Vaclav Milik. Między innymi dzięki temu wynikowi 24-latek nie ma sobie równych w klasyfikacji najlepszych zawodników na domowym obiekcie. Zmarzlik zdobywa na Jancarzu średnio 2,630 punktu na bieg.

1. Emil Sajfutdinow (Fogo Unia Leszno) – 16,7% głosów (trzykrotnie w TOP 5)

Rosjanin mógłby zdobyć w spotkaniu z forBET Włókniarzem nawet poniżej dziesięciu punktów, a i tak byłby pewniakiem do wygrania zestawienia. Wszystko przez niesamowitą akcję, którą przeprowadził w dwunastej gonitwie. Żużlowiec Fogo Unii przez cztery okrążenia ścigał Jakuba Miśkowiaka, by na ostatnich metrach wyprzedzić go szalonym atakiem po samej bandzie. W pozostałych biegach Sajfutdinow również był bezbłędny. W czterech wyścigach zapisał na swoim koncie 12 punktów.

BARTOSZ RABENDA