Reprezentacja Francji stoi na dobrej drodze ku obronie tytułu. Dzięki zwycięstwu z Anglią 2:1 awansowali do półfinałów Mistrzostw Świata. Mecz był wyrównany, ale lepsi okazali się Francuzi, którzy byli po prostu bardziej skuteczni. Bohaterem spotkania okazał się napastnik Francji – Olivier Giroud, który strzelił dwie bramki.

Pierwsza odsłona spotkania była bardzo wyrównana. Obie drużyny nie bały się otwartej gry i atakowały do przodu. Już w 11. minucie bardzo udaną interwencją popisał się Pickford, broniąc strzał Giroud z główki. W 17. minucie spotkania geniusz piłkarski wykazał piłkarz AS Monaco. Tchouameni uderzył fantastycznie w lewy róg bramki z 25. metra, zamieniając strzał na bramkę. Asystę przy bramce Francuza, zanotował Antoine Griezmann. Anglicy ruszyli od razu do odrabiania strat. Już pięć minut później blisko strzelenia gola był kapitan Reprezentacji Anglii, ale fantastycznie obronił strzał Hugo Lloris. W 25. minucie doszło do wielu kontrowersji. Na skraju pola karnego przewrócił się Harry Kane po kontakcie z Upamecano, sędzia puścił grę, ale VAR sprawdzał potencjalny rzut karny. VAR wykazał, że faul miał miejsce poza polem karnym, więc gra była puszczona dalej. Kolejna część pierwszej połowy nie miała zbyt wielu zdarzeń, więc zakończyła się wynikiem 1:0 dla trójkolorowych.

W drugiej połowie zdecydowanie grę poprawili Synowie Albionu, już na samym początku Jude Bellingham uderzył z dystansu, a piłka trafiła w poprzeczkę. W 52. minucie Tchouameni sfaulował zawodnika z Wysp w polu karnym, a sędzia wskazał na jedenastkę. Rzut karny pewnie wykonał Harry Kane, wyrównując wynik spotkania! Zdobyta bramka bardzo napędziła „Three Lions”. Harry Maguire uderzył piłkę głową z rzutu rożnego, która trafiła w słupek! Ależ blisko strzelenia bramki była Anglia, która bardzo mocno przyspieszyła tempo gry. W 78. minucie fantastyczne dośrodkowanie wykonał Griezmann, a Olivier Giroud pięknym strzałem zamienił to na bramkę! Dzięki strzelonej bramce Francuzi wyszli na prowadzenie 2:1, co dało im ogromne nadzieję na zwycięstwo. Dwie minuty później kompletnie bezmyślną decyzję podjął Hernandez, atakując zawodnika bez piłki w polu karnym. Sędzia podyktował jedenastkę, ale na szczęście Francji, Harry Kane strzelił ponad poprzeczką, nie wykorzystując jedenastki! Reprezentacja trójkolorowych dotrzymała wynik do końca spotkania, wywalczając awans do półfinału mundialu!