fot. PKO BP Ekstraklasa
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Wisła Kraków ma wiele akcjonariuszy, co jest efektem ratowania klubu. Dzisiaj doszło do kolejnych zmian w strukturze właścicielskiej klubu z Krakowa. Jakub Błaszczykowski odsprzedał część swoich udziałów na rzecz innego współwłaściciela, co oznacza dofinansowanie Wisły.

 

Dlaczego doszło do takich zmian? Powód jest jeden. Klub ponownie znalazł się w ciężkiej sytuacji finansowej, więc właściciele musieli sięgnąć głębiej do kieszeni. Wobec tego Adam Łanoszka odkupił część udziałów od byłego reprezentanta Polski. Dzięki temu ich udziały są niemalże na równi, gdyż Łanoszka ma 15,29% udziałów, zaś Błaszczykowski posiada ich 15,30%. Najwięcej posiada ich natomiast Jarosław Królewski, który ma ponad 53 procent.

Właściciele kolejny raz pożyczyli pieniądze klubowi, co pokazuje słabą wydolność legendarnego, krakowskiego klubu. Byli zmuszeni do tego ruchu, gdyż bez tego Wisła miałaby problemy z uzyskaniem licencji na najbliższy sezon. W ostatnim roku trójka największych akcjonariuszy pożyczyła klubowi kwotę około 15 milionów złotych, co pokazuje spore zaangażowanie decydentów.