Za nami mecze półfinałowe w hokeju mężczyzn. W pierwszym z nich Finowie pokonali Słowaków w stosunku 2:0. W drugim z kolei zmierzyły się reprezentacje Szwecji oraz Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego. W spotkaniu tym nie zabrakło emocji i ostatecznie to hokeiści z Rosji będą bronić złota wywalczonego przed czterema laty.

Pierwsza tercja szwedzko-rosyjskiego starcia miała bardzo wyrównany przebieg i ostatecznie zakończyła się wynikiem bezbramkowym. W drugiej Rosjanie potrzebowali zaledwie 15 sekund, aby otworzyć wynik za sprawą Antona Slepyszewa. Szwedzi rzucili się do odrabiania strat, z kolei ich rywale upatrywali swoich szans w szybkich kontratakach. Doszło też do kilku spięć, jednak na szczęście żadne z nich nie zakończyło się poważniejszą bójką.

W 7 minucie trzeciej odsłony Szwedzi doprowadzili do wyrównania, kiedy to Anton Lander celnym strzałem umieścił krążek w rosyjskiej bramce. Rozochoceni Skandynawowie ruszyli do ataku, jednak Rosjanie również nie odpuszczali. Ostatecznie do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, a następnie rzuty karne. W nich lepsi okazali się Rosjanie i to właśnie oni zmierzą się z Finami w olimpijskim finale.

RKO – Szwecja 2:1 (1t – 0:0, 2t – 1:0, 3t – 0:1)